Reference - řekli o nás

Jak hodnotí svůj pobyt naši studenti

Video:

Zuzka M., Delta Secondary School, BC, 2019
Zuzčiným koníčkem je létání. Bydlela v rodině pilota, pár minut od letiště a pár minut od školy. Se skvělou rodinou, jejíž se stala součástí, má spoustu nezapomenutelných zážitků.Zobrazit video

Video:

Kačka H., Dover Bay Secondary, Nanaimo-Ladysmith, Vancouver Island, 2018
Katka viděla Jardu Jágra osobně v hokejové aréně ve Vancouveru! Třeba se to podaří i tobě :)Zobrazit video

Video:

Adam Ž., Upper Canada District, Ontario 2017-2019
Adam v Kanadě vyzkoušel 2 školy a odmaturoval. Přihlásil se na vysokou školu a Kanada naplňuje jeho představy o budoucím životě.Zobrazit video

Video:

Katka, Petra a Barča, Burnaby School District, BC, 2016 - 2018
3 sestry postupně studovaly v Kanadě. Katka si přivezla i maturitu. Mají teď kamarády po celém světě a pravidelně se s nimi setkávají. Vznikla přátelství na celý život.Zobrazit video

Video:

Adéla T., Delta School District, BC, 2018
Adéla se stala součástí velké a úžasné rodiny! "Je to to nejlepší, co mě potkalo", říká.Zobrazit video

Video:

Katka B., Burnaby South Secondary, BC, 2016
"Studium v zahraničí bych určitě doporučila každému. Ničeho se nebojte a jeďte", říká.Zobrazit video

Video:

Čeští studenti hodnotí své studium na střední škole v Kanadě

Video:

Ivana, Bratislava

West Vancouver Schools, Britská Kolumbie

Jakub N., 2023

Kanadu si moc užívám, všichni jsou tady moc milí. Rodina super, je dobrý, že tu mám host bráchy, takže se mám s kým bavit. Jinak Patricia vaří dobře, takže se i dobře najím. Ve škole taky úžasný, dokonce mě i baví chodit do školy! Učitelé jsou tu mnohem kamarádštější než v ČR. Zatím se asi nejvíc bavím s mezinárodními studenty, ale Kanaďané jsou taky super. Hned mě vzali s sebou, když šli na jídlo spolu nebo do fitka, takže je to zábava.

Jinak jsem si vypůjčil lyže na zimu, abychom mohli lyžovat, tak na to se těším. Taky jsem se dostal do školního soccer týmu, kde doufejme postoupíme do Provincials, a pak jsem s kámošem ještě v West Van FC soccer týmu, takže fotbalu tu mám dost. Taky jsme s klukama byli v přírodě, konkrétně v Lighthouse Parku ve West Van. Často jezdíme do Downtownu samozřejmě, je to krásný město plný nočního života, takže taky super.

Jakub N., 2023, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Coquitlam, Britská Kolumbie

Mario K., 2023

Moje první dojmy jsou skvělé! Všechno je tu moc pěkné. Ve škole jsem si zvolil tělocvik, španělštinu, fyziku a statistiku, ale po první hodině statistiky jsem zjistil, že to není nic pro mě, takže jsem to ihned změnil na dějepis. Takže škola super. Učitelé myslím, že mi taky padli dobře, není nikdo s kým bych nevycházel dobře.

S rodinou si taky rozumím. Předevčírem mě "taťka" vzal na ryby, takže jsme si zachytali a včera jsme šli do kina - měl jsem to jako dárek k narozeninám. Jenom děti zatím nejsou příliš komunikativní, ale nějak to moc neřeším. Kamarády mám především z Německa, ale i z Japonska, Mexika nebo Itálie. Příští týden jedu na čtyřdenní výlet do Rocky Mountains, tak na to se celkem těším. Takže zatím všechno paráda. :-)

Mario K., 2023, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Lindsay Thurber Comprehensive High School, Red Deer, Alberta

Klára Z., 2023

Dnes jsem v podstatě oficiálně dokončila školní rok v Kanadě a dostala certifikát a čepku, a tak jsem Vám chtěla poděkovat za veškerou pomoc, a že jsem dostala tuto příležitost. Nikdy na tenhle rok života nezapomenu. Všichni v programu byli neuvěřitelní a moc hodní a se vším vždy pomohli.

 

Našla jsem si tady přátele, na které nikdy nezapomenu a v budoucnu je plánuji navštívit a moje bývalá hostsister z Belgie, která odletěla před pár měsíci, je momentálně jeden z nejdůležitějších lidi v mém životě. V létě ji jedu navštívit a vždy budu vděčná, že jsme skončily ve stejné rodině. Takže Vám chci jenom říct DEKUJU!❤

Klára Z., 2023, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Ottawa Carleton School District

Jmenuji se Alexandra, je mi sedmnáct let a aktuálně studuji již druhým měsícem v Kanadě. Jako svoji destinaci jsem si vybrala hlavní město Ottawu. Toto město je na mezinárodní zkušenost určitě skvělá volba, a to hned z několika důvodů.

Zaprvé, je to hlavní město. Tato skutečnost umožňuje studentům navštívit vládní budovy a celkově být v centru celého politického dění. Pokud se někdo zajímá o mezinárodní vztahy, právo nebo politiku obecně, určitě se se svou školou vydá například na prohlídku Nejvyššího soudu, nebo na některé z vládních jednání.

Zadruhé, Ottawa je multikulturní město. Na ulicích i ve školách se potkávám s různými lidmi z celého světa a každý den slyším nejen angličtinu, ale plno dalších světových jazyků. S tím souvisí, že se v Ottawě nachází velké množství škol s výukou angličtiny jako druhého jazyka, právě kvůli velkému počtu nerodilých mluvčích, což může být pro některé studenty výhoda.

Zatřetí, Ottawa leží těsně na hranici provincií Ontario a Quebec. To znamená, že stačí přejít Alexandra Bridge v Ottawském centru a rázem se ocitnete v Quebeckém městě, kde je najednou vše ve francouzštině. Pro ty, kteří se chtějí učit oba jazyky naráz, je toto také velké plus, nehledě na to, že celá Ottawa je bilingvní, takže každá brožura či leták je psán v obou jazycích, a ve školách je výuka francouzštiny samozřejmostí (pro kanadské studenty, ale pro mezinárodní je také možné zařídit). S polohou města souvisí také ideální vzdálenost od Toronta i Montrealu, obojí se dá zvládnout autem, autobusem, vlakem…

Město samotné nabízí spoustu aktivit – má velké množství muzeí a galerií, které mají v určité časy vstupné zdarma, a často město pořádá festivaly všeho druhu. Do Ottawy zasahuje tzv. „Green Belt“, což je vlastně dlouhý pás cest mezi lesy, kde se dají dělat procházky, jezdit na kolech, bruslích, v zimě pak zamrzají řeky a jezera, takže se dá bruslit i tam. Navštívila jsem už několik divadel, hlavní kulturní místo se nazývá National Arts Centre, a to také nabízí velké množství neplacených představení a seminářů od tance, přes koncerty klasické hudby, až po samotné divadelní hry nebo stand-up komedie. 

A kromě toho, samotné město má krásnou atmosféru. Vládní budovy se nachází na pahorku jménem „Parliament Hill“, který nabízí parádní výhledy. 

Ale nic není dokonalé, ani Ottawa určitě není. Vzhledem k rozsáhlosti města je občas náročné se někam dostat bez auta (což ale platí obecně pro celou velkou Kanadu, že?). 

Dále, multikulturnost nemusí vždy znamenat jen pozitiva, někteří mí mezinárodní přátelé si stěžují na své hostitelské rodiny, jelikož jim nerozumí. 

A je tu také otázka bezpečnosti. V centru města je velké množství lidí bez domova. Ale pokud rodina bydlí v trochu vzdálenějším sousedství, jako například ta moje, pak se není čeho bát. Myslím si, že kombinace klidnějšího života v domě rodiny a rušného centra je přesně to, co může studium v Ottawě nabídnout.

Celkově bych však destinaci opravdu upřímně doporučila. Tak přijeďte taky!

Alex H., 2022, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Vancouver Island, Britská Kolumbie

Hlásím se, že je všechno v pořádku a mám se tu dobře. První měsíc byl náročnější, ale přesto jsem si to strašně moc užila a našla si nové kamarády. Do teď jsme trávili hodně času spolu s mezinárodními studenty, ale už jsem si našla pár kanadských kamarádů. Po dlouhých tryoutech jsem se dostala do volejbalového týmu, jsem za to hrozně ráda, spoluhráčky jsou fakt dobrý. :) Dneska jsme měli první hru a navzájem jsme se povzbuzovali a bylo to super. Ve škole jsou všichni milí a baví mě to tam. Každý tu svoji školu má rád a všichni Claremont pyšně reprezentují. Claremont je ve Victorii u všech ostatních studentů hodně známý, hlavně přes sporty. Takže to, že hraju za Claremont volejbal je prostě zážitek. Victoria je jinak krásné místo, hrozně rychle jsem si to tu oblíbila.

V domě žijeme tedy nakonec tři studentky - Charlotte z Německa (chodí na Claremont) a Angela z Mexika (ta chodí na Saint Andrews). Holky jsou fajn a hostitelská mamka taky. Chvíli trvalo, než jsme se naučily všechny spolu fungovat, ale myslím, že teď už je všechno v pohodě.

Tenhle semestr mám Foods 11, English 10, PE 11 (je tam asi 30 kluků a pět holek, je to fakt sranda, máme super partu) a Math 11. Každý den se těším do školy - na lidi, učitele a hlavně se pořád něco děje! Reálně se musím učit jen na angličtinu (tam hlavně čteme a doplňujeme pracovní listy, takže toho učení taky moc není) a matiku. Doufám, že příští semestr budu mít taky takhle super. Jenom takový postřeh - škola je o strašně moc jednodušší tady (v Česku toho za měsíc probereme pomalu tolik jako tady za semestr, záleží ale na předmětech), ale to že je to lehčí nic nemění na tom, že jsou tady lidi chytrý. To, že je ta škola jednodušší hlavně ovlivňuje to, jaký mají studenti ke škole přístup (rádi tráví čas ve škole a mají to tam rádi).

Zítra jdeme s kamarádkami do Tim Hortons se učit. Mimochodem Tim Hortons je nejvíc kanadská věc. Je to něco mezi McDonalds a kavárnou. Všichni chodí do Tim Hortons. :))

Měla jsem cross country running závod v Port Alberni. Bylo to super. Byli jsme také na Malahat Skywalk se školou. Je to rozhledna a zrovna byla docela mlha, ale přesto to bylo kouzelné. Pojedeme se podívat se školou do Vancouveru na hokej a také lyžovat do Whistleru! To se těším úplně neuvěřitelně.

Určitě mě něco šokovalo. Dokonce si myslím, že hodně věcí, ale nějak jsem si na vše už zvykla. Ale jen takové shrnutí:

- řidiči autobusu jsou neuvěřitelně milí, zastaví klidně i někde, kde nejsou zastávky, když požádáte
- lidé si kolikrát povídají jakoby se znali celý život a to se potkali třeba před minutou. Připomíná mi to tady takovou rodinu :) 
- žijí tu volně malí zakrslí králíci u silnicích a v parcích
- borůvky a javorový sirup se tu konzumuji opravdu ve velkým.

Tereza F., 2022, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Ondřej K., 2019

Jsem nadšený!

Mám výbornou homestay rodinu. Škola mě moc baví a mám super předměty. Trochu mě mrzí, že můj odlet se blíží. Rád bych co nejvíce prozkoumat Vancouver, ale to absolutně nestíhám. Alespoň mám důvod se vrátit. ;)

Ondřej K., 2019, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Qualicum School District

Anita H., 2019

Kanada je skvělá, milí lidi, přátelští, všichni si chtějí povídat. Moje rodinka je úplně dokonalá, myslim že lepší by být nemohla.. Zatím jsem skoro každý víkend měla volejbalový turnaj, takže jsem moc necestovala. Navštívila jsem ale Tofino a byla surfovat! Bylo to naprosto skvělý! Příští týden jedeme do Whistleru, takže se moc těším! Už nám tady sněžilo, ale jen malinko. Taky máme s rodinou naplánováný výlet na 3 dny do Seattlu o zimních prázdninách!


Zdravím z Kanady! Moje první dojmy z pobytu jsou skvělé. Myslím, že už jsem v zaběhnutých kolejích a můj den už má nějakou strukturu. Moje rodina naprosto předčila všechny očekávání, jsou naprosto skvělý a myslím, že díky nim se tady cítím výborně. Škola je taky dobrá, mám nakonec angličtinu, matematiku, marketing a social justice.První den byl trochu chaotický, ale rodina mi pomohla a moje "homestay sister" v tom byla se mnou, takže jsme to zvládly. Giovanna (homestay sister) je strašně sympatická a myslím, že jsme si skvěle sedly, chodíme spolu běhat, máme spolu obědy a tak. S rodinou jsem se už podívala do Victorie a šli jsme na pozorování velryb, což bylo úžasný. Taky jsem se dostala do volejbalového týmu, tak jsme už nekam cestovali a ještě budeme.

Anita H., 2019, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Monika K. za syna Ondru, 2019

Dobrý den, Lucie,

moc Vás zdravím a hlásím, že Ondra je v Deltě velmi spokojený, v rodině i ve škole vše funguje skvěle a věřím, že to bude jen lepší a lepší. Už si našel i kamarády, je nadšený z vyučujících, velmi spokojený je v rodině, kde bydlí.

Při rozdělení předmětů měl Ondra trochu obavy, protože místo angličtiny dostal rovnou creative writing a z věd dostal law, obojí v grade 12, ač byl původně zařazen do 11. Řešil to s koordinátorkou programu, zda nevybrat něco "lehčího". Domluvili se, ať to Ondra alespoň zkusí, že případně změnu udělají později. Tak to zkusil a je nadšený. A samozřejmě je skvělé, že může studovat fotografii, media arts atp.

A hodně nás pobavilo, že jako jeden z předmětů dostal i kytaru. Ač já i můj starší syn Matěj hrajeme na hudební nástroje, Ondra se zpěvu i hře na hudební nástroj vždy důsledně vyhýbal...a po týdnu už prý zahraje 3 písničky :)

Doufala jsem, že se Ondrovi bude v Kanadě líbit, že to všechno zvládne, ale realita je ještě lepší, než jsem čekala. Jsem nadšená a strašně pyšná.

Moc děkuji, že jste nám tento Ondrův sen pomohla splnit.

A ještě posílám odkaz ze stránek Ondrovy české školy, kam poslal krátký pozdrav. 

Monika K. za syna Ondru, 2019, matka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Langley School District

Šimon S., 2018

Před rokem jsem byl student SŠ jako většina z Vás a přemýšlel jsem, jestli se mám pustit do dobrodružství a odcestovat sám do zahraničí.

Učitelé stále zdůrazňují, že máme dělat víc, než požaduje škola a tak jsem je poslechl.

Opustil jsem své kamarády a rodiče na ½ roku a odcestoval do Kanady, městečka Langley /50.000 obyv./. Když už mám poznat něco nového, tak mimo Evropu.

Své nové rodiče jsem viděl jen na fotce a školu na videu. Těšil jsem se na nové učitele, předměty, spolužáky, jiné jídlo a výlety do okolí. Měl jsem trochu strach, jak to vše sám zvládnu, ale po prvním týdnu, jsem měl pocit, jako bych sem patřil. Ve škole jsem si vybral předměty, které mě baví / sport, keramika, Fj,mat, věda…/ a ty se pravidelně střídaly celý týden. Mně osobně dělala nejvíce těžkostí literatura, protože nejsem zvyklý psát eseje a rozbory ze Shakespeara apod. Ale ostatní předměty jsou lehčí a zábavnější než u nás.

Moje rodina byla skvělá, ale trochu na můj vkus pasivní. A tak jsem si našel kamarády, se kterými jsme vyráželi do Vancouveru a okolí. Je tu nádherná příroda a město se řadí k nejhezčím na světě.

Po třech měsících mi odjela moje rodina mimo Kanadu, a já jsem si našel s pomocí školy novou rodinu, kde jsem zůstal až do konce pobytu. Společně jsme navštívili USA, byli jsme lyžovat na severu Vancouveru a navštívili jsme zápas NHL .

Obyvatelé Kanady jsou opravdu hodní, vstřícní a ochotní pomáhat. Jejich angličtina je srozumitelná, co se zvláště na začátku pobytu docela hodí. Také se naučíte spoléhat sami na sebe a plánovat si svůj volný čas.

Po návratu do školy si musím doplnit zameškané učivo, a to mě bude stát menší úsilí. Ale rozhodně ten výlet stál zato a všem co o tom přemýšlíte, mohu jen doporučit, a zvláště pokud pojedete se Studymix, tak budete mít vše předem perfektně zajištěné.

Šimon S., 2018, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Langley School District

Jiří S. za syna Šimona, 2019

Milá agenturo Studymix,

po 1/2 roce se nám vrátil Šimon z Kanady, kde byl na střední škole v Langley. Když odjížděl, měli jsme trochu obavy, jak vše zvládne v 15 letech, daleko od domova. Byli jsme překvapeni, jak si po dvou týdnech našel kamarády, se kterými si organizoval výlety do okolí Vancouveru. O vánočních prázdninách navštívil s rodinou na několik dní i USA, a tak mohl porovnávat s Kanadou.

Nejvíce nadšený byl ze školy v Langley a z učitelů. Na jejich přístup ke studentům a zábavnost jednotlivých předmětů, které si mohl na začátku roku vybrat, bude ještě dlouho vzpomínat.

Jsme moc rádi, že jsme si vybrali právě Vás, protože jste nám ve všem pomohli a neustále jste se zajímali, zda je vše se Šimonem v pořádku a zda nepotřebuje s něčím pomoci. Ještě jednou Vám moc děkujeme, že proběhlo vše k naší velké spokojenosti. A všem našim známým, kteří začali uvažovat o této možnosti, Vás vřele doporučujeme. Rodiče Šimona

Jiří S. za syna Šimona, 2019, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Adéla Š., 2019

Musím říct, že to plyne jako voda. Rodinka je naprosto úžasná, včetně té mojí “ségry” ze Španělska. Všichni jsou moc fajn a vše klape jak má! Kamarádi a kamarádky jsou skvělí, všichni jsou tu moc přívětivý. :)

Je tu sice trochu zima, ale na tu jsem si zvykla docela rychle. Pomalu tu neznám stres a podle koordinátora pro mezinárodní studenty jsem šikovná a nejradši by si mě tu nechali, což mě moc těší.

Chci moc poděkovat za celou organizaci pobytu, protože jsem přesvědčená, že Kanada je a vždy bude jedním z nejúžasnějších zážitků mých školních let. Posílám pozdravy z Kanady! Áďa

Adéla Š., 2019, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Langley School District

Šimon S., 2018

Moc se mi tu líbí. Rodina je také docela dobrá, není moc aktivní, ale to mi až tak nevadí.Ve škole je to skvělé, našel jsem si pár kamarádů, jak mezinárodních, tak i kanaďanů, a každý oběd jíme dohromady.

Z předmětů jsem si zapsal sculpture, to je můj nejoblíbenější předmět, a taky mě hodně baví francouzština a matematika. Na druhou stranu mě moc nebaví spoken language a social studies (to je dějepis), ale to mě nebaví ani v České republice. Každé pondělí chodím k večeru na younglife, kde většinou hrajeme nějaké hry nebo sportujeme. Tohle pondělí jsme měli bludiště v kukuřičném poli.

Šimon S., 2018, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Burnaby School District

Barbora L., 2018

Mám se v Kanadě moc dobře! Let proběhl zcela v pořádku. Až úplně nakonec se objevili komplikace. Protože zůstávám na celý rok, musela jsem absolvovat vydání Study Permit a Zuzka a Šimon na mě museli čekat dvě hodiny. Bylo tam strašně moc studentů (cca 13-14:00). Maya, studentka z Chile, přiletěla o den dřív a tenhle problém neměla.

Rodina je super. Hned druhý den nás vzali na projížďku a chytat kraby. Jsou dost hlásití, ale moc milí. Orientační týden byl hodně náročný, hodně věcí se opakovalo. Jednou mě dokonce poslali do třídy k německy mluvícím. Taky nám pustili video, kde nás informovali, že hodně rodin je mezinárodních, a že jsme si možná představovali, že naše hostitelská rodina bude mít dva blonďaté modrooke děti... A to je přesně rodina, u které já jsem.

Ve škole vědí, že chci udělat graduation. Mám pre-calculus, art, biology, English 11/12, French, career life education a explorations in social studies 11. Nejtěžší je biologie v angličtině. Jinak jsem se přihlásila jako dobrovolník na Goast train do Stanley Parku, což by mělo pokrýt víc než polovinu potřebných hodin. Pak bych dále chtěla do Vancouver Art Gallery asi v prosinci nebo v lednu. Na to se hodně těším, jen nevím jestli mě vezmou, požadují fluent english.

Ve škole mám jednoho Čecha, je fajn si občas popovídat česky.

Jinak jsem se přidala k týmu Cross County, kde jsem ale zdaleka nejhorší. Mé tělo umírá, ale cítím se poté mnohem lépe. V zimě je poměrně malý výběr sportů, ale plánuju párkrát vyjet lyžovat a na snowboard. Rodina taky vyrazí na hory, takže je to fajn.

Ke klubům... Přihlásila jsem se do Environmental club, politics a social justice. Dnes jsem taky byla trošku neplánovaně na debate club meeting, což vypadalo skvěle a asi u toho zůstanu.... Taky nám dali dort...

Jsem stále poměrně zmatená, ale už je to lepší než dřív. Už se neztrácím, ale pořád nedokážu odhadnout ceny.

Jinak jsem založila blog, kam už jsem přidala pár příspěvků a brzy by měly přibýt další. 

Moc děkuji za zprostředkování celého pobytu!

Barbora L., 2018, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Zuzka M., 2018

Mám se naprosto skvěle, rodina je úplně úžasná, a škola vypadá jako z high school musical. Jsem naprosto nadšená, Paige se pomalu s mou pomocí začíná učit česky, chtěla třeba vědět, jak se řekne good morning, aby mě mohla u snídaně pozdravit. Tak jsem jí řekla "Dobré ráno". Párkrát si to zopakovala a u snídaně, mě opravdu pozdravila "Dobré ráno",chtěla aby mě tak pozdravil i zbytek rodiny, takže Greg pronesl větu "Good morning in czech".

Je to vážně perfektní, po škole Paige jen zavolám, jestli můžu jít třeba k nějaké kamarádce a on hned, že to není problém a ať jí zavolám, kdybych chtěla vyzvednout.

I s děckama si skvěle rozumím, ale asi nejblíž z celé rodiny mám k Paige.

A co se týče školy, přestoupila jsem z Pre-calculu do Calculu, jinak jsem si všechny předměty nechala. Nejvíc nadšená jsem z výtvarky a z keramiky, kterou jsem měla naposledy v 6ti letech.

Píšeme si seznam co všechno tu musím zažít, ochutnat, navštívit a je toho hodně.

Taky jsem tu našla jednoho kluka ze Šrí Lanky (netuším jak se to píše), co si dělá pilotní průkaz na motorová letadla, tak jsme se společně vydali na to místní Boundary Bay Airport. Jen tak jsem se na recepci zeptala jestli by nám někdo nemohl ukázat hangáry, že jsme mezinárodní studenti, co mají rádi letadla a ta paní, ať se na chvíli posadíme, že někoho najde. A za chvíli přišel instruktor, který nás vzal na dráhu a ukázal nám všech asi 50 letadel na kterých tu lítají v Pacific Flying club. Chvíli jsme si povídali a ve zkratce řečeno, po maturitě se mnou počítají s výcvikem :).

Na celé škole jsem jediná češka, což je perfektní, je tu sice jeden slovák ale s ním se nebavím.

Zuzka M., 2018, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Nanaimo Ladysmith School District

Kateřina H. za dceru Katku, 2017

Máme z Kačky radost. Je tam strašně moc spokojená. Už se ji ale stýská po domově, přeci jenom už je dlouho pryč, ale zase na druhou stranu říkala, že se ji potom bude stýskat po té její rodině, po škole, po kamarádech, které si tam našla. Rodina je skvělá, Kačka si s nimi rozumí, děti si ji oblíbili.

Tento víkend u nich probíhají přípravy na divadelní představení, už se na to moc těší. Kačka tam vystupuje také.

V říjnu začala hrát basketbal, zatím měli jenom tréninky, od příštího týdne jim začínají zápasy, tak se moc těší. Trenér ji pochválil, těch 9 let, co basketbal hrála, je prý znát.

Mějte se hezky a za všechno vám moc děkujeme!

Kateřina H. za dceru Katku, 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Upper Canada District School

Iva Ž. za syna Adama, 2017

S Adamem občas voláme a zdá se mi, že je tam spokojený a určitě si chce své studium prodloužit, má opravdu v plánu v Kanadě odmaturovat. Jinak je k nevíře co tam všechno stihl za měsíc - koupání v řece, výlet do Otawy, návštěvy posilovny, zjistil vše o řízení auta a přihlásil se do autoškoly. Na vánoce chce přijet, tak se moc těšíme.

 

Jinak moc děkuji, jak se o něj vzorně staráte, paní Pospíšilová má velkou trpělivost a pochopení pro to, jak všechno řeším na poslední chvíli. :)

Iva Ž. za syna Adama, 2017, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Adéla T., 2017

Už na začátku bych chtěla strašně pochválit agenturu Studymix. Domluva byla vždy rychlá, což bylo příjemné a na všem se dalo domluvit a prokonzultovat. Se vším mi Lucie pomohla, od výběru školy až po samotnou cestu. A i přes to, že se objevili komplikace týkající se mého zraněného kotníku, agentura mi pomohla vše vyřešit, domluvit a díky nim jsem mohla odletět ve stanoveném termínu. Můžu jen doporučit, neměla jsem sebemenší problém.

Ve škole se mi líbí. Je to něco jiného, něž na co jsem byla doposud zvyklá. Mám osm předmětů, které se mi během dvou dnů vystřídají v osmi blocích. Škola začíná v 8:30 a končí 14:50. Každá hodina má 120 minut. Mám první dva bloky, pak asi hodinu na oběd a pak další dva. Ve většině třídách bych řekla, že je nás okolo 20-25. Učitelé jsou strašně milí. Berou na mezinárodní studenty ohledy a nemají problém cokoliv vysvětlit znovu. Celkově mi tady systém vzdělávání neuvěřitelně vyhovuje. Z předmětů jsem si vybrala pokročilou matematiku, vaření, biologii, kytaru, tělesnou výchovu, anglickou literaturu, pečení a němčinu. Škola každý měsíc pořádá výlety. Na konci září proběhl zápis do school clubs. Většina mezinárodních studentů bych řekla, že je z asijských zemí jako je Čína, Korea, Japonsko apod. Ty tady ale často zůstávají např. na dva roky. Z evropských studentů je tady většina z Německa, Španělska nebo Itálie.

Co se týče rodiny, tak to je asi to nejlepší, co mě tady potkalo. Moje rodina je nejlepší jakou jsem si mohla přát. Pomáhá mi se vším co potřebuji, když jsem byla první dva týdny o berlích, vozili mě do školy i zpátky. Už si tady nepřipadám jako na návštěvě, ale jako bych sem opravdu patřila a díky nim ten pobyt není tak náročný. Nemám jedinou věc co by mi na rodině vadila. Berou mě na různý výlety a opravdu jim záleží na tom, abych se tady cítila dobře a celý pobyt si tady užila. Rodina je ve zkratce perfektní.

Doufám že se mi podařilo shrnout vše. Chtěla bych vám poděkovat za to, že jste mi pomohli se vším, abych sem mohla odletět. S pomocí agentury bylo vše jednoduchý. A taky bych chtěla poděkovat Lucii, která mi pomohla s výběrem školy, a byla vstřícná mi s čímkoliv pomoci a stále je.

Adéla T., 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Nanaimo Ladysmith School District

Zatím je můj pobyt naprosto báječný a doufám, že to bude jen lepší! :) Co se týče samotné cesty, pro mě to bylo docela náročné už jen z toho důvodu, že jsem v letadle nespala, takže jsem byla vzhůru asi 20 hodin. Let do Toronta probíhal bez problémů, pravidelně jsme dostávali nápoje, měli jsme i teplé jídlo a svačinu. Co mě zaskočilo, byl formulář, který nám rozdávali. Týkal se našeho pobytu v Kanadě - jak dlouho tam budeme, s kým cestujeme, jestli s sebou máme nějaký alkohol, cigarety atd. Přestup v Torontu byl pak zajímavý, bylo tam hrozně moc lidí na celní kontrole, kde jsme čekali asi hodinu a půl, takže jsem se pak bála, že nestihnu další letadlo. Naštěstí jsem v Praze potkala jednu holku, která taky letěla do Vancouveru, ale až dalším letem, takže jsme spolu zvládly přejít přes všechny ty kontroly. Na letišti ve Vancouveru to pak bylo jednodušší, nebylo tak velké jako to v Torontu.

Když jsem pak přiletěla do Nanaima, tak mě čekal pan Minter, otec mé hostitelské rodiny a odvezl mě domů, kde na nás čekal zbytek - BingBing, Lemei, Lerenzo a Kelly, což je studentka z Číny. Chodí do nižšího ročníku a bude tady maturovat. Další ráno nás vzali k oceánu, což pro mě bylo poprvé, a pak nám ukázali město, naši školu, univerzitu, obchodní centrum. Pak nás postupně začali seznamovat s jejich domem a pravidly, které musíme dodržovat.

První dny ve škole byly spíš seznamovací. Všichni mezinárodní studenti jsme se sešli v knihovně, kde nás seznamovali s řádem školy, s cíli, plánovanými výlety a podmínkami studování na škole. Po tom nám rozdali naše rozvrhy. Prvně jsem to vůbec nepochopila, protože tady mají trochu jiný systém. Mám čtyři předměty, každý z nich každý den, jen se různé dny v týdnu mění jejich pořadí. No než jsem to pochopila, tak to trvalo. Původně jsem měla kreativní psaní, biologii, zeměpis a psychologii, ale zeměpis jsem si vyměnila za vaření, protože to už se mi zdálo jako docela těžký rozvrh, takže mám aspoň jeden předmět odpočinkový. K tomu mám ještě divadlo, kde nacvičujeme Mary Poppins. Dnes jsem se dokonce přidala i k basketovýmu týmu. Nevím, jak budu všechno stíhat, ale chci mít co nejvíc aktivit, abych si to tady pořádně užila a poznala spoustu nových lidí.

Postupně se seznamuji s ostatními spolužáky, ale už tu mám i kamarády, se kterými se známe skoro od začátku. Hodně si rozumím s jednou holkou z Japonska, se kterou děláme strašný kraviny a užíváme si to tady. Je tu hrozně moc lidí z Asie - Čína, Japonsko, Vietnam, Korea. Až mě to i překvapilo. Pak tu vede Brazílie a německy mluvící země. Česká republika je na konci, protože tu jsem jediná. Ani ze Slovenska tu nikdo není. Paní, která se námi zabývá mi říkala, že jsem první, koho kdy z Česka měli. :)

Výuka je tady jiná, jak jsem psala, každý z těch předmětů máme každý den, takže látku bereme víc do hloubky, hlavně v té biologii. Zároveň tady ale je spoustu času na zpříjemnění hodiny (která má pondělí a pátek 70 minut, zbylé dny 80 minut) různými videi či filmy, takže celá škola není jen o učení. Taky tu mají i jiný systém známkování, který jsem zatím nepochopila.

S učebnami je to tady tak, že každý učitel má svou vlastní třídu nebo se o ní dělí maximálně s jedním učitelem. Většinou jsou lavice po dvou, jsou tu pak ale i třídy, kde jsou lavice třeba pro čtyři. Každá třída má dataprojektor a sem tam se objeví i malá kuchyňka, kde si můžeme uvařit čaj nebo ohřát jídlo.

Škola má taky velký výběr kroužků, divadlo, cross country, kapelu, hodně sportů jako například basketbal, soccer, plavání, hokej. Většinou jsou ale rozděleny na kluky a holky a mladší a starší. Co mě baví je rozhlas, který probíhá každý den na začátku druhé hodiny. Pár minut po zvonění slyšíme hlas, jak říká: "Goooooooooooooood morning Dover Bay!" Pokaždé se tomu se spolužáky smějeme.

Máme tu taky vlastní jídelnu, kde vaří převážně žáci, kteří mají vaření, takže i já. Máme tady polívky, saláty, různé sendviče, teplé jídlo, které je většinou nezdravé, a taky si můžeme hodně věcí koupit - nějaké zákusky, dortíky, kelímky s ovocem, pití. Rozhodně tu mají větší výběr a mnohem chutnější, než na většině školách v Česku.

V úterý jsme byli na výletě v Corn Maze, kde jsme procházeli kukuřičným bludištěm a museli jsme hledat nějaké značky. Naše skupinka se teda víc fotila, něž aby se zabývala úkolem. Pak jsme měli oběd v podobě hotdogů, které připravovali dospělí, kteří tam s námi byli. V říjnu je naplánovaný celodenní výlet do Vancouveru, na který se už neskutečně těším.

Nedávno mě tady také navštívila paní Chalupová, což mě potěšilo, protože tady mluvím, kupodivu, jen anglicky a po měsíci jsem viděla nějakou známou tvář. :)

Hrozně mě baví chodit po okolí, kdy můžu poznávat věci, které v Česku nemáme. Každý den vidím oceán, za kterým jsou obrovské hory pevniny, ať jdu kamkoli, vidím domy, které u nás nemáme. Tady mají spíše rodinné domky, ale každý je úplně jiný, nenajdete ani jeden stejný. A jakou práci si lidé dají se zahrádkami. Sem tam tady taky proběhne nějaké zvíře, hlavně králíci tu jsou, a prý sem někdy zaběhne i medvěd.:) Očividně se mám na co těšit. Jsem taky zvědavá na počasí. Prý tady sněží tak jednou za 6 let, zbytek proprší. Sněhu prý měli hodně dva roky zpátky, takže nevím, jestli sníh uvidím. Zatím je tady ale převážně sluníčko a obloha bez mráčků. :)

Kačka H., 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Luboš T. za dceru Adélu, 2017

Zatím je vše bezvadné a Áďa je velmi spokojená. Hlavně je nadšená z rodiny. Děkujeme!

Luboš T. za dceru Adélu, 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Nanaimo Ladysmith School District

Kateřina H. za dceru Katku, 2017

Kačce se v Kanadě moc líbí. Už tam má i kamarádky z Brazílie, z Německa a spoustu dalších. Na příští týden mají se školou naplánovaný nějaký výlet po ostrově, v říjnu se pak chystají do Vancouveru.

S rodinou už byla na hokeji a prý i na nějakém místním fotbale. Pán z rodiny už jí zařídil i kanadskou SIMkartu, aby měli mezi sebou levnější volání v případě potřeby. Jsou na ni moc hodní. Opravdu si to tam užívá, je nadšená ze školy, z rodiny, jsme moc rádi. 

Každému, kdo se na ni ptá, Vaši agenturu jen a jen doporučuji.

Kateřina H. za dceru Katku, 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Vše v naprostém pořádku. Rodina je úžasná a myslím, že jsem nemohla dostat lepší. Se vším mi pomáhají a podobně.

Ve škole je to taky fajn, už jsem se seznámila s pár lidmi, tak už si nepřijdu tak sama a cítím se líp. Možná si pár kurzů budu měnit, ale tváří se, že to není žádný problém. Děkuji za všechno.

 

Adéla T., 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Burnaby School District

Petra a Katka P., 2016

Ve škole se nám vskutku velmi líbilo. Laskavý, nápomocný a vstřícný přístup kantorů nás ohromil snad nejvíce. Především ve srovnání s ochotou a nadšením českých učitelů. Systém výuky podporuje zdokonalování se jedince ve specifickém oboru, což shledávám neskutečně moudré a užitečné. Ve škole se neustále něco děje, školní akce, funkční studentské kluby, soutěže...na střední škole Burnaby Central jsou dokonce každé ráno snídaně zdarma pro studenty.

Školní systém si uvědomuje, že ne všechny rodiny musí mít nutně dostupnou kvalitní stravu, tudíž chtějí pomoci dotyčným dětem, aby se mohly plně rozvíjet a soustředit na školu. Především mezinárodní studenti dostávají často speciální obědy, dárky a jiné výhody. Ve výuce se prosazuje hodně praxe, což prohlubuje znalost, porozumění dané látky a hlavně dlouhodobé uložení do paměti. Prostředí velmi přátelské. Studenti všímaví a ihned nápomocní. Jediné, co se mi nelíbilo, byl přístup mé osobní kancléřky, se kterou jsme si zkrátka již na začátku nesedly. Stačilo se ale jen nevzdávat a prosazovat své názory. Vše bylo tedy skvělé. Upřímně? Moc mně i mé sestře celý ten jiný život chybí. Příštím rokem se na stejné místo pravděpodobně chystá moje třetí sestra, které to nesmírně závidíme. Rozhodně nejvíc doporučujeme! Podstoupily jsme tak nejen znalostní rozvoj, ale také jazykový a vůbec obrovský personalní rozvoj =•)

Mrs. Bains was my English teacher. She truly loves her job. I always felt her excitement and interest in her students. She was so open-heated that I could not even have had the heart not to do some of my assignments. Whenever she saw I felt confused or not well, she came and with a smile tried to help. I have never met such a teacher. I actually love her as a person. The best thing, this woman put herself in the right place. She simply found herself in life what seems to be rare nowadays, honestly. As I said, I had some problems with my counsellor, this teacher stood on my side and supported me the most, though. "Thank You! I miss you!"

Petra a Katka P., 2016, studentky
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: