Reference - řekli o nás

Jak hodnotí svůj pobyt studenti

Video:

Kačka H., 2018

Video:

Adam Ž.,2018

Video:

Káťa, Péťa, Barča P.,2018

Video:

Adéla T., Praha

Video:

Katka B., Brno

Video:

Čeští studenti hodnotí své studium na střední škole v Kanadě

Video:

Ivana, Bratislava

Burnaby School District

Barbora L., 2018

Mám se v Kanadě moc dobře! Let proběhl zcela v pořádku. Až úplně nakonec se objevili komplikace. Protože zůstávám na celý rok, musela jsem absolvovat vydání Study Permit a Zuzka a Šimon na mě museli čekat dvě hodiny. Bylo tam strašně moc studentů (cca 13-14:00). Maya, studentka z Chile, přiletěla o den dřív a tenhle problém neměla.

Rodina je super. Hned druhý den nás vzali na projížďku a chytat kraby. Jsou dost hlásití, ale moc milí. Orientační týden byl hodně náročný, hodně věcí se opakovalo. Jednou mě dokonce poslali do třídy k německy mluvícím. Taky nám pustili video, kde nás informovali, že hodně rodin je mezinárodních, a že jsme si možná představovali, že naše hostitelská rodina bude mít dva blonďaté modrooke děti... A to je přesně rodina, u které já jsem.

Ve škole vědí, že chci udělat graduation. Mám pre-calculus, art, biology, English 11/12, French, career life education a explorations in social studies 11. Nejtěžší je biologie v angličtině. Jinak jsem se přihlásila jako dobrovolník na Goast train do Stanley Parku, což by mělo pokrýt víc než polovinu potřebných hodin. Pak bych dále chtěla do Vancouver Art Gallery asi v prosinci nebo v lednu. Na to se hodně těším, jen nevím jestli mě vezmou, požadují fluent english.

Ve škole mám jednoho Čecha, je fajn si občas popovídat česky.

Jinak jsem se přidala k týmu Cross County, kde jsem ale zdaleka nejhorší. Mé tělo umírá, ale cítím se poté mnohem lépe. V zimě je poměrně malý výběr sportů, ale plánuju párkrát vyjet lyžovat a na snowboard. Rodina taky vyrazí na hory, takže je to fajn.

Ke klubům... Přihlásila jsem se do Environmental club, politics a social justice. Dnes jsem taky byla trošku neplánovaně na debate club meeting, což vypadalo skvěle a asi u toho zůstanu.... Taky nám dali dort...

Jsem stále poměrně zmatená, ale už je to lepší než dřív. Už se neztrácím, ale pořád nedokážu odhadnout ceny.

Jinak jsem založila blog, kam už jsem přidala pár příspěvků a brzy by měly přibýt další. 

Moc děkuji za zprostředkování celého pobytu!

Barbora L., 2018, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Zuzka M., 2018

Mám se naprosto skvěle, rodina je úplně úžasná, a škola vypadá jako z high school musical. Jsem naprosto nadšená, Paige se pomalu s mou pomocí začíná učit česky, chtěla třeba vědět, jak se řekne good morning, aby mě mohla u snídaně pozdravit. Tak jsem jí řekla "Dobré ráno". Párkrát si to zopakovala a u snídaně, mě opravdu pozdravila "Dobré ráno",chtěla aby mě tak pozdravil i zbytek rodiny, takže Greg pronesl větu "Good morning in czech".

Je to vážně perfektní, po škole Paige jen zavolám, jestli můžu jít třeba k nějaké kamarádce a on hned, že to není problém a ať jí zavolám, kdybych chtěla vyzvednout.

I s děckama si skvěle rozumím, ale asi nejblíž z celé rodiny mám k Paige.

A co se týče školy, přestoupila jsem z Pre-calculu do Calculu, jinak jsem si všechny předměty nechala. Nejvíc nadšená jsem z výtvarky a z keramiky, kterou jsem měla naposledy v 6ti letech.

Píšeme si seznam co všechno tu musím zažít, ochutnat, navštívit a je toho hodně.

Taky jsem tu našla jednoho kluka ze Šrí Lanky (netuším jak se to píše), co si dělá pilotní průkaz na motorová letadla, tak jsme se společně vydali na to místní Boundary Bay Airport. Jen tak jsem se na recepci zeptala jestli by nám někdo nemohl ukázat hangáry, že jsme mezinárodní studenti, co mají rádi letadla a ta paní, ať se na chvíli posadíme, že někoho najde. A za chvíli přišel instruktor, který nás vzal na dráhu a ukázal nám všech asi 50 letadel na kterých tu lítají v Pacific Flying club. Chvíli jsme si povídali a ve zkratce řečeno, po maturitě se mnou počítají s výcvikem :).

Na celé škole jsem jediná češka, což je perfektní, je tu sice jeden slovák ale s ním se nebavím.

Zuzka M., 2018, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Nanaimo Ladysmith School District

Kateřina H. za dceru Katku, 2017

Máme z Kačky radost. Je tam strašně moc spokojená. Už se ji ale stýská po domově, přeci jenom už je dlouho pryč, ale zase na druhou stranu říkala, že se ji potom bude stýskat po té její rodině, po škole, po kamarádech, které si tam našla. Rodina je skvělá, Kačka si s nimi rozumí, děti si ji oblíbili.

Tento víkend u nich probíhají přípravy na divadelní představení, už se na to moc těší. Kačka tam vystupuje také.

V říjnu začala hrát basketbal, zatím měli jenom tréninky, od příštího týdne jim začínají zápasy, tak se moc těší. Trenér ji pochválil, těch 9 let, co basketbal hrála, je prý znát.

Mějte se hezky a za všechno vám moc děkujeme!

Kateřina H. za dceru Katku, 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Upper Canada District School

Iva Ž. za syna Adama, 2017

S Adamem občas voláme a zdá se mi, že je tam spokojený a určitě si chce své studium prodloužit, má opravdu v plánu v Kanadě odmaturovat. Jinak je k nevíře co tam všechno stihl za měsíc - koupání v řece, výlet do Otawy, návštěvy posilovny, zjistil vše o řízení auta a přihlásil se do autoškoly. Na vánoce chce přijet, tak se moc těšíme.

 

Jinak moc děkuji, jak se o něj vzorně staráte, paní Pospíšilová má velkou trpělivost a pochopení pro to, jak všechno řeším na poslední chvíli. :)

Iva Ž. za syna Adama, 2017, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Adéla T., 2017

Už na začátku bych chtěla strašně pochválit agenturu Studymix. Domluva byla vždy rychlá, což bylo příjemné a na všem se dalo domluvit a prokonzultovat. Se vším mi Lucie pomohla, od výběru školy až po samotnou cestu. A i přes to, že se objevili komplikace týkající se mého zraněného kotníku, agentura mi pomohla vše vyřešit, domluvit a díky nim jsem mohla odletět ve stanoveném termínu. Můžu jen doporučit, neměla jsem sebemenší problém.

Ve škole se mi líbí. Je to něco jiného, něž na co jsem byla doposud zvyklá. Mám osm předmětů, které se mi během dvou dnů vystřídají v osmi blocích. Škola začíná v 8:30 a končí 14:50. Každá hodina má 120 minut. Mám první dva bloky, pak asi hodinu na oběd a pak další dva. Ve většině třídách bych řekla, že je nás okolo 20-25. Učitelé jsou strašně milí. Berou na mezinárodní studenty ohledy a nemají problém cokoliv vysvětlit znovu. Celkově mi tady systém vzdělávání neuvěřitelně vyhovuje. Z předmětů jsem si vybrala pokročilou matematiku, vaření, biologii, kytaru, tělesnou výchovu, anglickou literaturu, pečení a němčinu. Škola každý měsíc pořádá výlety. Na konci září proběhl zápis do school clubs. Většina mezinárodních studentů bych řekla, že je z asijských zemí jako je Čína, Korea, Japonsko apod. Ty tady ale často zůstávají např. na dva roky. Z evropských studentů je tady většina z Německa, Španělska nebo Itálie.

Co se týče rodiny, tak to je asi to nejlepší, co mě tady potkalo. Moje rodina je nejlepší jakou jsem si mohla přát. Pomáhá mi se vším co potřebuji, když jsem byla první dva týdny o berlích, vozili mě do školy i zpátky. Už si tady nepřipadám jako na návštěvě, ale jako bych sem opravdu patřila a díky nim ten pobyt není tak náročný. Nemám jedinou věc co by mi na rodině vadila. Berou mě na různý výlety a opravdu jim záleží na tom, abych se tady cítila dobře a celý pobyt si tady užila. Rodina je ve zkratce perfektní.

Doufám že se mi podařilo shrnout vše. Chtěla bych vám poděkovat za to, že jste mi pomohli se vším, abych sem mohla odletět. S pomocí agentury bylo vše jednoduchý. A taky bych chtěla poděkovat Lucii, která mi pomohla s výběrem školy, a byla vstřícná mi s čímkoliv pomoci a stále je.

Adéla T., 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Nanaimo Ladysmith School District

Zatím je můj pobyt naprosto báječný a doufám, že to bude jen lepší! :) Co se týče samotné cesty, pro mě to bylo docela náročné už jen z toho důvodu, že jsem v letadle nespala, takže jsem byla vzhůru asi 20 hodin. Let do Toronta probíhal bez problémů, pravidelně jsme dostávali nápoje, měli jsme i teplé jídlo a svačinu. Co mě zaskočilo, byl formulář, který nám rozdávali. Týkal se našeho pobytu v Kanadě - jak dlouho tam budeme, s kým cestujeme, jestli s sebou máme nějaký alkohol, cigarety atd. Přestup v Torontu byl pak zajímavý, bylo tam hrozně moc lidí na celní kontrole, kde jsme čekali asi hodinu a půl, takže jsem se pak bála, že nestihnu další letadlo. Naštěstí jsem v Praze potkala jednu holku, která taky letěla do Vancouveru, ale až dalším letem, takže jsme spolu zvládly přejít přes všechny ty kontroly. Na letišti ve Vancouveru to pak bylo jednodušší, nebylo tak velké jako to v Torontu.

Když jsem pak přiletěla do Nanaima, tak mě čekal pan Minter, otec mé hostitelské rodiny a odvezl mě domů, kde na nás čekal zbytek - BingBing, Lemei, Lerenzo a Kelly, což je studentka z Číny. Chodí do nižšího ročníku a bude tady maturovat. Další ráno nás vzali k oceánu, což pro mě bylo poprvé, a pak nám ukázali město, naši školu, univerzitu, obchodní centrum. Pak nás postupně začali seznamovat s jejich domem a pravidly, které musíme dodržovat.

První dny ve škole byly spíš seznamovací. Všichni mezinárodní studenti jsme se sešli v knihovně, kde nás seznamovali s řádem školy, s cíli, plánovanými výlety a podmínkami studování na škole. Po tom nám rozdali naše rozvrhy. Prvně jsem to vůbec nepochopila, protože tady mají trochu jiný systém. Mám čtyři předměty, každý z nich každý den, jen se různé dny v týdnu mění jejich pořadí. No než jsem to pochopila, tak to trvalo. Původně jsem měla kreativní psaní, biologii, zeměpis a psychologii, ale zeměpis jsem si vyměnila za vaření, protože to už se mi zdálo jako docela těžký rozvrh, takže mám aspoň jeden předmět odpočinkový. K tomu mám ještě divadlo, kde nacvičujeme Mary Poppins. Dnes jsem se dokonce přidala i k basketovýmu týmu. Nevím, jak budu všechno stíhat, ale chci mít co nejvíc aktivit, abych si to tady pořádně užila a poznala spoustu nových lidí.

Postupně se seznamuji s ostatními spolužáky, ale už tu mám i kamarády, se kterými se známe skoro od začátku. Hodně si rozumím s jednou holkou z Japonska, se kterou děláme strašný kraviny a užíváme si to tady. Je tu hrozně moc lidí z Asie - Čína, Japonsko, Vietnam, Korea. Až mě to i překvapilo. Pak tu vede Brazílie a německy mluvící země. Česká republika je na konci, protože tu jsem jediná. Ani ze Slovenska tu nikdo není. Paní, která se námi zabývá mi říkala, že jsem první, koho kdy z Česka měli. :)

Výuka je tady jiná, jak jsem psala, každý z těch předmětů máme každý den, takže látku bereme víc do hloubky, hlavně v té biologii. Zároveň tady ale je spoustu času na zpříjemnění hodiny (která má pondělí a pátek 70 minut, zbylé dny 80 minut) různými videi či filmy, takže celá škola není jen o učení. Taky tu mají i jiný systém známkování, který jsem zatím nepochopila.

S učebnami je to tady tak, že každý učitel má svou vlastní třídu nebo se o ní dělí maximálně s jedním učitelem. Většinou jsou lavice po dvou, jsou tu pak ale i třídy, kde jsou lavice třeba pro čtyři. Každá třída má dataprojektor a sem tam se objeví i malá kuchyňka, kde si můžeme uvařit čaj nebo ohřát jídlo.

Škola má taky velký výběr kroužků, divadlo, cross country, kapelu, hodně sportů jako například basketbal, soccer, plavání, hokej. Většinou jsou ale rozděleny na kluky a holky a mladší a starší. Co mě baví je rozhlas, který probíhá každý den na začátku druhé hodiny. Pár minut po zvonění slyšíme hlas, jak říká: "Goooooooooooooood morning Dover Bay!" Pokaždé se tomu se spolužáky smějeme.

Máme tu taky vlastní jídelnu, kde vaří převážně žáci, kteří mají vaření, takže i já. Máme tady polívky, saláty, různé sendviče, teplé jídlo, které je většinou nezdravé, a taky si můžeme hodně věcí koupit - nějaké zákusky, dortíky, kelímky s ovocem, pití. Rozhodně tu mají větší výběr a mnohem chutnější, než na většině školách v Česku.

V úterý jsme byli na výletě v Corn Maze, kde jsme procházeli kukuřičným bludištěm a museli jsme hledat nějaké značky. Naše skupinka se teda víc fotila, něž aby se zabývala úkolem. Pak jsme měli oběd v podobě hotdogů, které připravovali dospělí, kteří tam s námi byli. V říjnu je naplánovaný celodenní výlet do Vancouveru, na který se už neskutečně těším.

Nedávno mě tady také navštívila paní Chalupová, což mě potěšilo, protože tady mluvím, kupodivu, jen anglicky a po měsíci jsem viděla nějakou známou tvář. :)

Hrozně mě baví chodit po okolí, kdy můžu poznávat věci, které v Česku nemáme. Každý den vidím oceán, za kterým jsou obrovské hory pevniny, ať jdu kamkoli, vidím domy, které u nás nemáme. Tady mají spíše rodinné domky, ale každý je úplně jiný, nenajdete ani jeden stejný. A jakou práci si lidé dají se zahrádkami. Sem tam tady taky proběhne nějaké zvíře, hlavně králíci tu jsou, a prý sem někdy zaběhne i medvěd.:) Očividně se mám na co těšit. Jsem taky zvědavá na počasí. Prý tady sněží tak jednou za 6 let, zbytek proprší. Sněhu prý měli hodně dva roky zpátky, takže nevím, jestli sníh uvidím. Zatím je tady ale převážně sluníčko a obloha bez mráčků. :)

Kačka H., 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Luboš T. za dceru Adélu, 2017

Zatím je vše bezvadné a Áďa je velmi spokojená. Hlavně je nadšená z rodiny. Děkujeme!

Luboš T. za dceru Adélu, 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Nanaimo Ladysmith School District

Kateřina H. za dceru Katku, 2017

Kačce se v Kanadě moc líbí. Už tam má i kamarádky z Brazílie, z Německa a spoustu dalších. Na příští týden mají se školou naplánovaný nějaký výlet po ostrově, v říjnu se pak chystají do Vancouveru.

S rodinou už byla na hokeji a prý i na nějakém místním fotbale. Pán z rodiny už jí zařídil i kanadskou SIMkartu, aby měli mezi sebou levnější volání v případě potřeby. Jsou na ni moc hodní. Opravdu si to tam užívá, je nadšená ze školy, z rodiny, jsme moc rádi. 

Každému, kdo se na ni ptá, Vaši agenturu jen a jen doporučuji.

Kateřina H. za dceru Katku, 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Delta School District

Adéla T., 2017

Vše v naprostém pořádku. Rodina je úžasná a myslím, že jsem nemohla dostat lepší. Se vším mi pomáhají a podobně.

Ve škole je to taky fajn, už jsem se seznámila s pár lidmi, tak už si nepřijdu tak sama a cítím se líp. Možná si pár kurzů budu měnit, ale tváří se, že to není žádný problém. Děkuji za všechno.

Adéla T., 2017, studentka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Burnaby School District

Petra a Katka P., 2016

Ve škole se nám vskutku velmi líbilo. Laskavý, nápomocný a vstřícný přístup kantorů nás ohromil snad nejvíce. Především ve srovnání s ochotou a nadšením českých učitelů. Systém výuky podporuje zdokonalování se jedince ve specifickém oboru, což shledávám neskutečně moudré a užitečné. Ve škole se neustále něco děje, školní akce, funkční studentské kluby, soutěže...na střední škole Burnaby Central jsou dokonce každé ráno snídaně zdarma pro studenty.

Školní systém si uvědomuje, že ne všechny rodiny musí mít nutně dostupnou kvalitní stravu, tudíž chtějí pomoci dotyčným dětem, aby se mohly plně rozvíjet a soustředit na školu. Především mezinárodní studenti dostávají často speciální obědy, dárky a jiné výhody. Ve výuce se prosazuje hodně praxe, což prohlubuje znalost, porozumění dané látky a hlavně dlouhodobé uložení do paměti. Prostředí velmi přátelské. Studenti všímaví a ihned nápomocní. Jediné, co se mi nelíbilo, byl přístup mé osobní kancléřky, se kterou jsme si zkrátka již na začátku nesedly. Stačilo se ale jen nevzdávat a prosazovat své názory. Vše bylo tedy skvělé. Upřímně? Moc mně i mé sestře celý ten jiný život chybí. Příštím rokem se na stejné místo pravděpodobně chystá moje třetí sestra, které to nesmírně závidíme. Rozhodně nejvíc doporučujeme! Podstoupily jsme tak nejen znalostní rozvoj, ale také jazykový a vůbec obrovský personalní rozvoj =•)

Mrs. Bains was my English teacher. She truly loves her job. I always felt her excitement and interest in her students. She was so open-heated that I could not even have had the heart not to do some of my assignments. Whenever she saw I felt confused or not well, she came and with a smile tried to help. I have never met such a teacher. I actually love her as a person. The best thing, this woman put herself in the right place. She simply found herself in life what seems to be rare nowadays, honestly. As I said, I had some problems with my counsellor, this teacher stood on my side and supported me the most, though. "Thank You! I miss you!"

Petra a Katka P., 2016, studentky
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: