JAK VŠE PROBÍHÁ A JAK SE DO PROGRAMU PŘIHLÁSIT?

1.     KONTAKTUJTE NÁS

V případě zájmu nás prosím kontaktujte, domluvíme se na dalším postupu. Ozvěte se s velkým předstihem, ať máte dostatek času na rozhodování i vyřízení formalit. Rádi se s vámi setkáme osobně. Pokud je pro vás osobní setkání příliš časově náročné, je možné celou proceduru vyřídit elektronicky, případné dotazy můžeme objasnit po telefonu. 

2.     ZJISTĚTE SI CO NEJVÍCE INFORMACÍ O KANADĚ

Zjistěte si co nejvíce informací o jednotlivých provinciích Kanady. Co ta či ona oblast nabízí, hory, moře, větší či menší města, jaké má klimatické podmínky. Vyberte si provinicii, která vás zaujala, kde by se vám líbilo.

3.     SDĚLTE NÁM, CO OD STUDIA OČEKÁVÁTE

Zamyslete se, co od studia v Kanadě očekáváte, jaké máte požadavky, cíle a potřeby. Nejdříve se podrobně pobavíme o vašich představách, plánech a projdeme si jednotlivé kroky. Studium v zahraničí je velkou investicí a zároveň zásadně ovlivní život celé rodiny.

4.     VÝBĚR ŠKOLY

Ujasněte si délku pobytu. Je to důležité pro další výběr školy. Některé školy jsou semestrální a jiné lineární. Semestrální školy nabízí výuku vždy 4 předmětů během 1 semestru, lineární školy pak 8 předmětů během celého roku.

Pokud tedy plánujete pobyt pouze na půl roku, pak je na místě rozhodnutí, zda budete studovat pouze 4 předměty do hloubky a proberete látku v objemu celého roku, anebo zvolíte studium 8 předmětů. Každý systém má své výhody.

Ve spolupráci s našimi partnery vám doporučíme 1–3 školy, které budou splňovat vaše požadavky a představy. Sdělíme vám podrobnosti k jednotlivým školám, abyste se mohli lépe rozhodnout, která bude pro vás ta nejlepší. Každá škola má své vlastní podmínky, formuláře a procesní postup, o kterém vás budeme informovat a kterým vás provedeme. 

5.     PŘIHLÁŠENÍ NA ŠKOLU, PLATBA

Jakmile se rozhodnete pro konkrétní školu a ta potvrdí možnost přijetí studenta, je třeba uhradit studium a další služby spojené s pobytem. Škola vystaví potvrzení o přijetí studenta ke studiu, tzv. Letter of Acceptance, se kterým se poté žádá o studijní povolení (pro pobyty delší, jak půl roku).

6.     VYHLEDÁNÍ HOSTITELSKÉ RODINY

Škola vytipuje nejvhodnější hostitelskou rodinu. Její profil vám zašle k odsouhlasení nejpozději jeden měsíc před zahájením studia.

7.     REZERVACE LETENKY

K žádosti o udělení studijního povolení je nutné přiložit rezervaci zpáteční letenky. Po obdržení studijního povolení vám zajistíme letenku na dohodnutý termín na nejbližší letiště dostupné k místu vašeho pobytu. Odlet se obvykle stanovuje na 1-2 týdny před plánovaným začátkem studia. Tato doba slouží k aklimatizaci, poznání se s rodinou, orientaci v okolí, seznámení se se školou a dalšími mezinárodními studenty.

8.     VYŘÍZENÍ STUDIJNÍHO POVOLENÍ

S vyřízením studijního povolení vám poradíme a provedeme vás celým procesem.

9.     ODLET

PO PŘÍJEZDU

1.     TRANSFER Z LETIŠTĚ, UBYTOVÁNÍ

Na letišti vás vyzvedne vaše nová kanadská rodina nebo koordinátor, kteří vás odvezou na místo pobytu. Od této chvíle se stáváte členem vybrané rodiny.

2.     INFORMAČNÍ TÝDEN tzv. "Orientation week"

Tento "informační týden" je pro každého studenta povinný. Během tohoto týdne získáte všechny potřebné informace, seznámíte se s místem pobytu a okolím, prohlédnete si školu, setkáte se se zástupci školy,získáte všechny důležité kontakty a seznámíte se  ostatními mezinárodními studenty.

Důležitou součástí tohoto týdne je osobní pohovor se studentem a stanovení jeho studijním plánu. Na správný výběr předmětů je kladen velký důraz. Pobyt by měl být pro studenta přínosem a proto je nutné přesně zjistit nejen jeho jazykovou vybavenost a vybrat vhodné předměy, které student zvládne, ale také naopak určit předměty, jejichž studium je podmínkou od domovské školy a určit správnou úroveň kurzu. Některé předměty mají různé pokročilosti např. matematika a tak je nezbytné zjistit, jaká úroveň bude studentovi vyhovovat. 

3.     ASISTENCE PO CELOU DOBU POBYTU

Na škole je ustaven "koordinátor pro mezinárodní studetny", což je obvykle jeden z učitelů na plný pracovní úvazek. Sleduje studijní výsledky a je denně v přímém kontaktu se studenty. Koordinátor obvkle jednou za měsíc organizuje společná setkání a výlety pro všechny mezinárodní studenty v rámci dané oblasti. Účastníci studijních pobytů tak mají možnost podělit se o své zkušenosti, zážitky a navázat přátelství s dalšími studenty z celého světa.

 

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: