Ridley College

V roce 1889 byla založena soukromá střední škola Ridley College, která se nachází v srdci niagarského regionu a patří k nejstarším a nejvíce prestižním školám v Kanadě. Kampus školy se rozkládá na ploše 90 akrů v St. Catharines v Ontariu, hodinu od Toronta a deset minut od Niagarských vodopádů. V kampusu žije více než 375 studentů včetně mezinárodních z více než 55 zemí světa. Pro svou viktoriánskou architekturu, zázemí a moderní vybavení bývá srovnávána se špičkovými školami jako třeba Harvard – navíc stejně tak kvalitní je i nabízený akademický program IB Diploma (International Baccalaureate). Škola Ridley College je jediná nezávislá internátní škola v Kanadě, která je autorizovaná tento program nabízet. Studenti se v rámci studia zaměřují na předměty rozdělené do šesti hlavních oblastí: jazyk a literatura, akvizice jazyka, jednotlivci a společnost, věda, matematika a umění. 

Více o programu IB Diploma

  • Budova školy Ridley College
  • Studentky v Ridley College
  • Sportovní zápas v Ridley College
  • Studenti školy Ridley Colelge se mohou zaměřit na spoustu různých koníčků

UBYTOVÁNÍ

Koncept ubytování je v Ridley College unikátní – každý student, ať už je zapsaný na denním studiu, nebo je v kampusu ubytovaný, je přiřazen do jedné z 10 kolejí. Díky tomu se mezi studenty snadněji vytváří pouta a celoživotní přátelství. Každá kolej je pojmenovaná po Ridleyho zakládajících členech a má svou vlastní kulturu – maskota, moto, barvy, tradice. Koleje mají svého vedoucího, který žije v blízkosti dané koleje přímo v kampusu ve vlastním domě se svou rodinou, a zároveň má každá kolej své mentory dohlížející na studenty, starající se o jejich blaho.

AKTIVITY

Studenti jsou podporováni ve svých zájmech, v rozvíjení kreativity a budování společných zážitků se svými spolužáky. Vybrat si mohou z více než 75 aktivit – od uměleckých kroužků, přes pestrý atletický program. Z dalších zajímavých kroužků je to například blockchain technologie, debatní klub, robotika nebo enviromentální klub. O víkendech je pro studenty připraven také program – výlety, exkurze, umělecké kroužky nebo sportovní aktivity. Mezi oblíbené výlety patří lyžování na Mont Tremblant, turistika v Niagarském parku, návštěva zábavního parku Canadas´s Wonderland, výlety do Toronta, Chicaga nebo New Yorku.

Přehled volitelných aktivit


Přejít na stránky školy

Virtuální prohlídka školy

  • Studenti v Ridley College během proslovu k novým studentům
  • Hudební výchova je důležitou součástí výuky v Ridley College
  • Absolventi školy v Ridley College
  • Studenti v Ridley College během spolupráce na společném projektu

Video:

Poznejte Ridley College

Video:

Ridley College - virtuální prohlídka školy
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: