Burnaby School District

BURNABY

Oblast Burnaby se nachází na západě Kanady v provincii Britská Kolumbie z východní strany Vancouveru a přímo uprostřed oblasti zvané Greater Vancouver nebo Metro Vancouver. Do centra Vancouveru je to pouhých 20 minut. Díky své poloze Burnaby nabízí jak život ve městě, tak příjemné čisté životní prostředí. Více než čtvrtinu oblasti zaujímá zeleň - parky, jezera, horské stezky, zahrady. Tři místní pohoří vyhledávaná hlavně mezi horolezci, vhodná i pro jízdu na kolech nebo lyžování, jsou vzdáleny pouhých 35 minut. V Burnaby je ale i výborné občanské vyžití, kromě druhého největšího nákupního centra v Kanadě zde najdete divadla, kavárny, restaurace, vzdělávací střediska, knihovny, rekreační centra, bazény, kluziště, sportovní nebo golfová hřiště atd. Vynikající dopravní obslužnost usnadňuje místním pohyb po Burnaby i okolních částech Greater Vancouveru. Nedávno bylo Burnaby zvoleno městem s nejlepší městskou dopravou v celé Kanadě. Podnebí je zde nejmírnější z celé Kanady.

ŠKOLY V BURNABY

Burnaby nabízí zahraničním studentům možnost dlouhodobého i krátkodobého studia společně s místními kanadskými studenty na osmi středních školách. Většina mezinárodních studentů si volí dlouhodobé studium na střední škole v Kanadě a to zejména kvůli možnosti ukončení studia maturitní zkouškou. Studenti zde získají diplom, který jim usnadní vstup na kanadské nebo americké univerzity. Burnaby nabízí i krátkodobou zkušenost studia na střední škole v Kanadě a to od 5 do 10 měsíců, popřípadě i letní výukové pobyty v délce 2 až 5 týdnů.

Studenti v Burnaby mají na výběr široké spektrum akademických předmětů i volnočasových programů v oblasti umění, technologií, informatiky a různých sportů. Pro nadané studenty Burnaby nabízí možnost zapsání se do basketbalové, fotbalové, hokejové, plavecké nebo umělecké akademie, které nabízí možnost trénovat s profesionály v oboru. Vybavení všech škol je na vysoké úrovni. Všechny mají vědeckou a počítačovou laboratoř, knihovny, divadla, ateliéry, taneční studia, tělocvičny vybavené pomůckami pro gymnastiku, televizní a nahrávací studia a jídelny. Burnaby School District vítá a podporuje zahraniční studenty a pomáhá jim k získání výborných akademických výsledků, k získání sebevědomí a rozhledu pro budoucí povolání. Burnaby má vynikající akademické výsledky a patří mezi oblasti s největším počtem studentů, kteří se účastní Advanced Placement programu. Tento program usnadňuje studentům umístění na prestižních vyšších a vysokých školách v Kanadě nebo v USA.

Specializace: atletika a performance umění, basketbal, fotbal, hokej, plavání

Více informací o školách

UBYTOVÁNÍ

Studenti jsou ubytováni u místních hostitelských rodin, jejichž výběr mají na starosti místní koordinátoři, a kteří zodpovídají také za umístění studenta. Každému studentovi je přidělen vlastní koordinátor, který mu je nápomocný po celou dobu pobytu. Rodiny se snaží studentovi co nejvíce pomáhat se začleněním se do chodu domácnosti a stanou se mu druhým domovem. Rodiče se automaticky stávají opatrovníky a za studenta přebírají veškerou odpovědnost. Každý student má svůj pokoj, ostatní místnosti včetně koupelny jsou společné pro celou rodinu. Student má v rodině zajištěné jídlo včetně svačin. Koordinátoři dbají na to, aby do stejné rodiny nebyli nikdy umístěni studenti stejné národnosti. Rodiny bydlí v blízkosti školy.

AKTIVITY

Jednotlivé školy nabízejí v rámci vzdělávání řadu doprovodných aktivit, sportovní a umělecké kroužky. Většina kroužků probíhá denně, většinou po skončení výuky, někdy i ráno nebo kolem oběda. Nabídka se liší podle ročních období. Běžně je na výběr lyžování, horská kola, basketbal, fotbal, volejbal, hudba, tanec, divadlo, dobrovolnictví nebo počítače. Kroužky jsou pro mezinárodní studenty skvělou příležitostí pro bližší poznání místních studentů, se kterými mnohdy navážou celoživotní přátelství.

  • Výlet na kole
  • Studenti na výletě
  • Student při exkurzi v národním parku
  • Studenti na zápase

Přejít na stránky školy

Mapa Burnaby v PDF (211 kB)

Facebook fotogalerie

Virtuální prohlídka škol

Video:

Katka, Petra a Barča, Burnaby School District, BC, 2016 - 2018
Zkušenosti našich šikovných studentek - sester :)Zobrazit video

Video:

Reference evropských studentů na školy v Burnaby School District
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: