Toronto District School Board

TORONTO

Víte, jaké je nejnavštěvovanější město Kanady? 

Toronto. Hlavní město nejpopulárnější provincie Ontario, město v americkém stylu s příměsí britské kultury a zvyků, multikulturní metropole s populací okolo 3 milionů obyvatel. Vítěz "nejlepší město pro život" vyhlášený organizací UNESCO. A je tu bezpečno.

Počasí v Torontu je podobné našemu. Jsou zde horká léta, chladnější zimy s teplotami okolo -4 °C a velice čisté ovzduší. V kontrastu velkých mrakodrapů se tu nachází i dostatek zeleně v podobě několika velkých městských parků. Po městě je ideální pohybovat se hromadnou dopravou TTC, která zahrnuje tři linky metra, tramvaje a autobusy. Oblíbeným dopravním prostředkem po centru města je kolo. Výhodou Toronta je také dobré dopravní spojení z České republiky.

ŠKOLY V TORONTU

V Torontu je nabídka středních škol poměrně pestrá. Mezinárodní studenti mohou vybírat z více než 30 škol umístěných v různých částech města. Některé školy jsou semestrální, některé lineární. Všechny školy nabízí špičkové zázemí, kvalitní výuku akademických předmětů, jazyků, velký výběr volitelných předmětů, kroužků, sportovní kluby a programy zaměřené na hudbu, divadlo a výtvarné umění. Studenti si sami vyberou předměty, které chtějí studovat, a v případě, že chtějí i po střední škole pokračovat ve studiu v Kanadě, nabízí školy speciální přípravu zaměřenou podle toho, zda půjdou na Canadian College nebo univerzitu. 

Učitelé chápou potřeby mezinárodních studentů, kteří přijedou do Kanady získávat zkušenosti a jsou vždy připraveni jim pomoci. Pracovníci ve školách mluví mnoha různými jazyky, není tedy problém domluvit se a požádat o přátelskou radu, ať už v akademických nebo osobních záležitostech.   

Specializace: výtvarné umění

Více informací o školách

UBYTOVÁNÍ

Pro mezinárodní studenty je důležitou součástí jejich zkušenosti ze studia v zahraničí také ubytování. Někteří studenti si zvolí možnost zůstat u svých příbuzných, pro ostatní studenty jsou připraveny hostitelské rodiny, kde mají studenti nejlepší šanci poznat místní kulturu. V tomto distriktu škola hostitelské rodiny nezajišťuje, ale s hledáním rodiny pomáhá studentům naše agentura. Důležité je napsat nám co nejvíce informací o sobě včetně zájmů a koníčků a požadavky na hostitelskou rodinu a společně pak vybereme tu nejvhodnější. 

AKTIVITY

Jednotlivé školy nabízí v rámci vzdělávání řadu doprovodných aktivit, sportovní a umělecké kroužky. Většina kroužků probíhá denně, většinou po skončení výuky, někdy i ráno nebo kolem oběda. Střední školy v Torontu nabízí pestrý výběr aktivit. 

Přejít na stránky distriktu

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: