Nanaimo–Ladysmith School District

NANAIMO A LADYSMITH 

jsou přímořská města ležící na západě Kanady v provincii Britská Kolumbie uprostřed ostrova Vancouver Island. Díky své centrální poloze je odtud snadné vyrazit na výlet do Vancouveru, Victorie, národního parku Pacific Rim National Park, na turistickou stezku West Coast Trail, nebo navštívit další zajímavá místa a města, která tato oblast nabízí. V Nanaimo a Ladysmith se rozhodně nebudete nudit. Můžete zajít na divadelní představení, muzikál, koncert, vyzkoušet místní restaurace, fandit při sportovních utkáních i zažít pravou kanadskou atmosféru při tradičních oslavách svátků jako je Halloween, Vánoce, nebo Kanadský den. Pro sportovní nadšence nabízí oblast vyžití v jakoukoliv roční dobu. Ať už máte rádi pěší turistiku, potápění, jízdu na kajaku, plachtění, plavání, fotbal, hokej, golf, nebo kempování v překrásné přírodě, Nanaimo a Ladysmith má vše.

ŠKOLY V NANAIMO A LADYSMITH

Školy nabízí semestrální nebo celoroční studijní programy pro studenty ve věku 13-19 let, což odpovídá kanadskému stupni vzdělání 8-12. Zahraniční studenti si mohou vybrat z 5 moderních středních škol, které navštěvuje kolem 7 tisíc kanadských studentů. Každá škola má pro zahraniční studenty svého koordinátora, který je připraven jim kdykoliv pomoci. Pro příchozí zahraniční studenty není nastaven žádný minimální požadavek na jejich úroveň angličtiny. V případě nedostatečné počáteční úrovně studenti začínají pouze s angličtinou, teprve po dosažení požadované úrovně si přidají další předměty. Zahraniční studenti, kterých není na jednotlivých školách mnoho, jsou rozřazeni mezi kanadské vrstevníky. Nejčastěji studenti přijíždí z Německa a Brazílie. Školní rok je rozdělen do dvou semestrů. Zimní semestr začíná v září a končí v lednu, letní semestr začíná v únoru a končí v červnu. Absolventi závěrečné maturitní zkoušky mají zajištěn postup na místní vysoce hodnocenou vysokou školu Vancouver Island University v Nanaimu, nebo mají možnost přihlásit se na jiné univerzity v Kanadě a Spojených státech dle vlastního výběru. Zahraniční koordinátor dbá na bezpečnost, pohodlí a spokojenost každého studenta.

Specializace: baseball, fotbal, hokej, jazz, lakros, performance umění, plážový volejbal

  • John Barsby Secondary School
  • Wellington Secondary School
  • Ladysmith Secondary School
  • Dover Bay Secondary School

UBYTOVÁNÍ

Studenti jsou ubytováni u místních anglicky mluvících hostitelských rodin, které jsou pečlivě vybírány a pravidelně kontrolovány. Hostitelské rodiny se na čas stanou pro studenta druhým domovem, starají se o něj, pomáhají mu a drží nad ním ochrannou ruku. Student má v rodině zajištěný vlastní pokoj a stravování. Nespornou výhodou je možnost poznání kanadské kultury a zvyklostí. Navíc student neustále procvičuje svou angličtinu. Není výjimkou, že mezi rodinou a studentem často vznikne pouto, které přetrvává po mnoho let. 

AKTIVITY

Školy pro své studenty organizují bohatý program po celý rok. Studenti, kteří začnou školní rok v září, se mohou těšit na velkolepé přivítání a seznámení s ostatními studenty. Dále je připraven výlet autobusem a lodí, během kterého je možné pozorovat velryby a obdivovat krásu podmořského života. Na říjen je naplánován výlet do Old English Victoria, kde si studenti užijí přístav a následně i výlet do divadla IMAX a uvidí tradiční viktoriánské představení. V listopadu je organizován výlet do Capilano Suspension Bridge and Park, kde budou moci obdivovat krásu přírody při procházce stezkou v korunách stromů a přes most dlouhý 140 metrů. V lednu studenti oslaví konec prvního semestru a zahrají si bowling. V únoru budou mít možnost naučit se bruslit a zahrát si lední hokej a možná tak i zjistit, proč je hokej kanadskou národní vášní. Na duben je připraven celodenní výlet, studenti pojedou trajektem do Vancouveru a prozkoumají jeden z největších a nejúchvatnějších parků na světě Stanley Park. V květnu přijde na řadu další tradiční kanadská aktivita, kajak. Studenti se naučí základům tohoto sportu a budou se mu tak moci oddávat po zbytek jara i léta. Kromě toho je také připraven výlet do překrásných hor Rocky Mountains

  • Studentka střední školy v Kanadě
  • Výlet do Aquaria
  • Exkurze do Rocky Mountain
  • Rocky Mountain

 

Přejít na stránky školy

Facebook fotogalerie

Video:

Kačka H., Dover Bay Secondary, Nanaimo-Ladysmith, Vancouver Island, 2018
Katka viděla Jardu Jágra osobně v hokejové aréně ve Vancouveru! Třeba se to podaří i tobě :)Zobrazit video
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: