Saanich School District

SAANICH

Oblast Saanich se nachází v západní části Kanady v provincii Britská Kolumbie v jižním cípu ostrova Vancouver Island kousek od hlavního města provincie Victoria. Tato oblast se vyznačuje krásnou přírodou, bohatým kulturním dědictvím a pohostinností. Krajina je zde velmi rozmanitá, od hustých lesů, přes údolí, až po tyčící se vrcholy hor. Oblastí protékají průzračné říčky a potoky, které dotváří kouzlo vesnic a přímořských měst. Středozemní klima nabízí obvykle teplé a slunečné léto s občas mírným, ale příjemným oceánským vánkem. Průměrná teplota se pohybuje okolo 20 °C. Zima v této oblasti je nejmírnější z celé Britské Kolumbie, už v lednu se objevují první jarní sněženky. Pouze na ostrově Vancouver Island a na pobřeží Britské Kolumbie můžete hrát golf a lyžovat zároveň v jeden den. Západní pobřeží nabízí dostatek turistických lákadel pro každou věkovou skupinu. Mezi oblíbené aktivity patří potápění, kajak, bungee jumping, pozorování velryb, plachtění, golf, cykloturistika nebo rybaření. Pokud má někdo raději klidnější zábavu, může se vydat do muzeí, procházet se zahradami nebo se vydat do divadla. Čtenáři časopisu Conde Naste vyhlásili tuto oblast za nejlepší místo v severní Americe. Hodnoceno bylo prostředí, přátelskost, kultura, památky, restaurace, ubytování a nakupování.

ŠKOLY V SAANICH

Školy nabízí celoroční, semestrální i krátkodobé studijní programy. Díky příjemnému počasí si studenti mohou po celý rok užívat venkovní mimoškolní aktivity. Zahraniční studenti jsou vřele přijímáni a po příjezdu se rychle začlení, mají pocit sounáležitosti, jsou odhodláni k výzvám a jejich sebevědomí roste.

Studenti si mohou vybrat celkem z 3 škol. Škola Claremont pojme přes 1 000 studentů. Z těchto tří škol se nachází nejblíže centru města Victoria, přibližně 15 minut jízdy. Škola má dlouholetou tradici ve vzdělávání. Studijní programy zahrnují rovněž chemii, biologii, fyziku, francouzštinu a španělštinu. Pro nadané studenty je tu možnost stipendia. Volitelné předměty nabízí rozmanité od žurnalistiky, výpočetní techniky, fotografování, psaní, herectví až po technickou výchovu. Škola Parkland je nejmenší z nabízených škol, pojme asi 800 studentů. Nachází se asi 18 km od Victorie a mezinárodního letiště na malebném místě v krásné přírodě, je obklopena parky a hned přes ulici je oceán. Škola Stelly's je největší z uvedených, pojme přes 1 100 studentů. Stelly's je známá svým přátelským prostředím a přístupem ke studentům. Škola se může pochlubit vynikajícími akademickými výsledky svých studentů i možností získání stipendia. Všechny uvedené školy mají otevřené specializované akademie v oblasti sportu i umění pro nadané studenty.

Specializace: balet, golf, horolezectví, judo, lední hokej, plachtění, plavání, polní lakros, umění, veslování

Více informací o školách

UBYTOVÁNÍ

Školy v Saanich jsou umístěny v krásné a bezpečné lokalitě. Rodiny jsou pečlivě vybírány a pravidelně kontrolovány místním koordinátorem. Často se stane, že je student umístěn do rodiny, jejíž děti navštěvují stejnou školu jako student. Někdy jsou hostitelské rodiny v pěší vzdálenosti od školy, někdy studenti musí využít městskou dopravu, která je ale velice bezpečná a jezdí pravidelně. Při vyplňování přihlášky by měl student uvést všechny informace, koníčky a požadavky na rodinu. Koordinátoři se pak postarají o to, aby byl umístěn do co nejvhodnější rodiny. Student má v rodině vlastní pokoj a zajištěné stravování třikrát denně. Ubytování v hostitelské rodině je pro studenta skvělou příležitostí, jak neustále procvičovat angličtinu a poznávat místní kultury a zvyklosti kanadských rodin. Cílem ubytování studenta v rodině je jeho začlenění do rodiny a poskytnutí mu „druhého domova“.

AKTIVITY

Školy Saanich jsou proslulé svými dobrými akademickými výsledky a mimoškolními úspěchy. Všechny školy nabízí řadu sportovních aktivit i různých hereckých a uměleckých kroužků. Škola Stelly je známá po celém regionu díky svému úspěšnému dramatickému programu, který zahrnuje mimo jiné i improvizační divadlo. Claremont ve spolupráci s Claremontským sportovním institutem dosahuje vynikajících úspěchů na sportovním poli. Studenti školy Parkland mají přístup k rozsáhlým programům, které již během studia podporují rozvoj jejich budoucí kariéry.

Přejít na stránky školy

Facebook fotogalerie

Virtuální prohlídka škol

Dostupné programy pro mezinárodní studenty

10 důvodů proč studovat v Saanich School District

Video:

Studium v Saanich School District
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: