Greater Saskatoon Catholic Schools

SASKATOON

Saskatoon je největší město ležící v srdci provincie Saskatchewan, na jižní straně řeky Saskatchewan River, která protéká středem Kanady. Saskatoon je považován za jedno z nejlepších měst Kanady především pro jeho nádhernou krajinu v okolí údolí řeky South Saskatchewan River, která protéká centrem města. Saskatoon je příjemné, bezpečné a čisté město s velkým zastoupením mladých lidí, kteří se sem stěhují za vzděláním. Mírné podnebí nabízí střídání všech čtyř ročních období. Zimy jsou chladné a léta teplá. Díky pestrému počasí je možné vystřídat a vyzkoušet řadu aktivit, které vyhledávají jak místní, tak turisté. Saskatoon má zhruba 250 tisíc obyvatel, čímž se stává ideálním místem pro všechny, kteří mají rádi pocit soudržnosti, ale přitom vyhledávají i život ve městě.

ŠKOLY V SASKATOON

Školy v Saskatoon nabízí celoroční, semestrální i krátkodobé studijní pobyty. Mezinárodní studenti si mohou vybrat ze 4 katolických středních škol. Učitelé jsou vysoce kvalifikování, někteří mají i několik vysokoškolských titulů, Svou práci dělají s nadšením a individuálním přístupem ke každému studentovi. Mezi povinné předměty patří anglický jazyk, dějepis, tělocvik, matematika, fyzika a společenské vědy. Studenti rovněž musí absolvovat biologii, chemii nebo fyziku, a dále si vybírají předměty dle svého zájmu. Školy nabízí grafiku, výtvarné umění, digitální produkci, hudební výchovu, herectví, lekce francouzského jazyka a další. V nabídce je také program ve francouzštině. Studenti, kteří na začátku studijního pobytu nemají požadovanou úroveň angličtiny a v běžných kurzech by měli problémy, se mohou zapsat do přípravných kurzů angličtiny, tzv. ESL Courses. Lektoři anglického jazyka, kteří tyto kurzy vedou, mají potřebnou kvalifikaci a zkušenosti s vedením přípravných kurzů a výukou angličtiny pro cizince. Do kurzů se mohou přihlásit i místní studenti, kteří se potřebují v jazyce zdokonalit.

Specializace: kánoistika 

Více informací o školách

Bethlem Catholic

Škola Bethlem Catholic se nachází v západní části města Saskatoon a studuje zde přibližně 1 100 studentů. Škola úzce spolupracuje se sportovním centrem Shaw, kde je mimo jiné plavecký bazén olympijských rozměrů. Všechny třídy jsou moderně zařízené a vybavené interaktivními tabulemi a projektory.

Bishop James Mahoney

Škola Bishop James Mahoney se nachází v severní části města a studuje zde přibližně 700 studentů. Škola sídlí v blízkosti tanečního a fotbalového centra. Jejím cílem je pomáhat rodičům a rozvíjet své studenty po stránce duchovní, fyzické i sociální.

Holy Cross

Škola Holy Cross se nachází v jižní části města a studuje zde přibližně 1 100 studentů. Škola vyniká v soutěžích. Za léta svého působení studenti vyhráli místní i provinční mistrovství v mnoha sportech.

St. Joseph

Škola St. Josef se nachází ve východní části města a studuje zde asi 1 050 studentů. Škola je ideálně umístěna vedle fotbalového centra. Nabízí rozsáhlé mimoškolní aktivity. 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování mezinárodních studentů je zajištěno v hostitelských rodinách, které jsou pravidelně kontrolovány. Ubytování v rodinách je bezpečné, studenti se na čas stávají členy kanadské rodiny, která o ně pečuje a snaží se jim nejen předat informace o kanadské kultuře a zvycích, ale zároveň je s nimi i prožít. Výhodou bydlení s kanadskou rodinou je neustálé zdokonalování angličtiny. Každý student má k dispozici vlastní pokoj, společnou koupelnu a má zajištěné stravování plnou penzí. Rodina studenta bere jako součást rodiny a snaží se ho zapojovat do všech svých aktivit. 

AKTIVITY

Pro studenty jsou připraveny různé aktivity včetně sportovních i uměleckých kroužků, které se mohou zapsat. Mimoškolní aktivity jsou skvělou příležitostí, jak se studenti mohou blíže seznámit se svými spolužáky a navázat nová přátelství. Na výběr je mnoho aktivit, například badminton, curling, fotbal, wrestling, basketball, přespolní běh, golf, volejbal, debatní kroužek, sborový zpěv, dramatický kroužek, tanec, kostýmy a make-up, vědecký klub, fotografování, žurnalistika a další. Kompletní seznam je k dispozici na webové stránce.

Přejít na stránku školy 

Facebook fotogalerie

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: