West Vancouver Schools

WEST VANCOUVER

Západní Vancouver je jedním z nejvyhledávanějších míst k životu z celé Kanady, a to hned z několika důvodů. Bezpečné okolí, nejvyšší průměrný plat a nádherná příroda, to jsou jen některé z nich. Západní Vancouver se nachází v provincii Britská Kolumbie a leží jenom kousek od centra Vancouveru. Kdo má rád turistiku, plavání, plachtění, cyklistiku, najde zde ideální počasí po celé léto, kdy je v průměru příjemných 25 °C. V zimě teplota ve městě zřídka kdy klesne pod nulu, za to na horách jsou ideální podmínky pro zimní sporty. Západní Vancouver se nachází jen 20 minut od Cypress Mountain a jenom 90 minut jízdy od  Whistler Village, kde se konaly v roce 2010 zimní olympijské hry. Kousek je to také do severní Ameriky.

ŠKOLY VE WEST VANCOUVER

Ve West Vancouveru najdeme tři střední školy, jsou to Rockridge, Sentinel a West Vancouver.

Rockridge má kapacitu přibližně 900 studentů a nabízí programy zaměřené jak na akademické dovednosti, tak divadelní umění a atletiku. Silné zázemí má škola také v mimoškolních sportovních aktivitách. Studenti se mohou zapojit do sportů jako je ragby, basketbal, volejbal, pozemní hokej, golf, fotbal, přespolní běh, horská cyklistika, wrestling, lyžování, jízda na snowboardu. Od roku 1996, kdy škola poprvé otevřela, vyhrává mnoho atraktivních závodů jako North Shore Championships a Vancouver a District Championships.

Škola Sentinel pojme přibližně 1160 studentů a je nejvíce rozmanitá co se týče mezinárodních studentů – najdeme zde studenty z více než 30 zemí. Sentinel nabízí bohatý výběr akademických, atletických, uměleckých programů a speciální programy pro nadané a cílevědomé studenty. Ve škole Sentinel je možné studovat také ve francouzštině. 

Škola West Vancouver si zakládá na přístupu ke svým žákům a na vytvořeném prostředí, které pomáhá studentům získat sebevědomí a prohlubuje v nich touhu po celoživotním vzdělávání. Škola nabízí různé speciální programy jako je například IB Diploma, ArtWest45, Youth Train in Trades (ACE-IT) Carpentry nebo sportovní akademii. Škola West Vanccouver je největší z těchto škol. Nabízí nejmodernější zařízení, které propojuje učení s oblastmi osobního zájmu a pomáhá studentům na cestě k celoživotnímu úspěchu. Škola má dva kampusy – Severní kampus a Jižní kampus, každý z nich má vlastní tělocvičnu a kafeterii. Ke škole patří dvě velká hřiště, jedno s běžeckou dráhou a hřiště na baseball. Škola má k dispozici také umělecké centrum The Kay Meek Center, které bylo zrekonstruované ze starého školního divadla.

Specializace: sport, umělecké programy

Více informací o škole Rockridge
Více informací o škole Sentinel
Více informací o škole West Vancouver

 • Střední škola Rockridge Secondary
 • Střední škola Rockridge Secondary nabízí studentům vše, co ke studiu potřebují
 • Budova střední školy Sentinel
 • Střední škola Sentinel je moderně vybavená

UBYTOVÁNÍ

Mezinárodní studenti bydlí s místními pečlivě vybranými hostitelskými rodinami, kde získají bezpečné zázemí, druhý domov. Každodenní kontakt s kanadskou kulturou je skvělý pro procvičovaní angličtiny v běžných situacích. Studenti se stanou členy rodiny a zúčastní se nejrůznějších aktivit, které rodiny podnikají. Kanada je multikulturní země a sami Kanaďané jsou v podstatě odevšud, jsou velice otevření, milí, upovídaní a milují zvířata. Většina Kanaďanů žije ve velkých dřevěných domech s obyvatelnými suterény. 

AKTIVITY

Během pobytu v Kanadě jsou k dispozici různé doprovodné aktivity, výlety, exkurze, sportovní nebo umělecké programy. Studenti si jednotlivé aktivity sami vybírají. Aktivity a kroužky jsou pro mezinárodní studenty skvělou příležitostí k bližšímu poznání místních i dalších mezinárodních studentů.

 • Střední škola Rockridge
 • Budova střední školy Rockridge je moc hezká
 • Vybavení uvnitř školy je na skvělé úrovni
 • Studenti mají k dispozici počítačovou učebnu
 • Ve škole visí i česká vlajka
 • Volitelných předmětů je ve škole opravdu spoustu
 • Střední škola Sentinel je moderní škola v blízkosti zeleně
 • Střední škola Sentinel


Více informací o aktivitách

Přejít na stránky distriktu

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: