Sooke School District

SOOKE

Oblast Sooke se na jižním cípu ostrova Vancouver Island (přibližně 45 minut od hlavního města Victoria) v provincii Britská Kolumbie v západní části Kanady. Panuje zde mírné středozemní klima s nejmenší četností srážek a nejvíce slunečního svitu z celé západní Kanady. Průměrné denní teploty v létě dosahují 22 °C, v zimě okolo 7 C°. Díky příjemnému počasí je možné věnovat se venkovním aktivitám po celý rok. Místní rádi hrají golf, rybaří, jezdí na kole nebo na koni, potápí se, provozují pěší turistiku nebo jezdí na kajaku nebo kánoi. Lidé jsou velice vstřícní a z větší části zde žijí původní Evropané. Jejich příjmy jsou nejvyšší v celé Kanadě, což se také odráží na kvalitě jejich života, která patří mezi nejvyšší na celém světě. Velký důraz je kladen na vzdělání. V oblasti se nachází dvě prestižní univerzity a dvě vyšší odborné školy. Město Sooke bylo vyhlášeno za nejchytřejší město Kanady s ohledem na zájem obyvatel o vzdělávání, kulturní akce i zapojení se do místní činnosti. Čistá příroda a úchvatné vyhlídky na oceán sem lákají turisty z celého světa.

ŠKOLY V SOOKE

Sooke je jedním z nejrychleji rostoucích regionů v celé Britské Kolumbii. Místní střední školy mají dlouholeté zkušenosti v oblasti vzdělávání a organizování volnočasových aktivit. Celkem se zde nachází 3 střední školy, 2 z nich jsou otevřené od září 2015. Všechny střední školy jsou semestrální. Jeden semestr je dlouhý 5 měsíců (od září do ledna a od února do června) a studenti obvykle studují 4 předměty za semestr. Školy vyučují podle předepsaných standardů a všichni učitelé jsou certifikovaní. Úroveň vzdělávání patří mezi nejvyšší na celém světě.

Školy nabízí akademické a dostatek volitelných předmětů. Z volitelných kurzů je na výběr například studium filmu a televize, marketing, psychologie, environmentální studium, výživa nebo třeba i práce se dřevem. Kompletní seznam předmětů povinných i volitelných je k dispozici na vyžádání. Nadaní studenti mají možnost být zařazeni do programu Advanced Placement (AP) nebo pre-AP kurzu, kde mají možnost získat kredity potřebné pro univerzitní studium.

Specializace: baseball, fotbal, hokej, jezdectví, lakros, ragby, tanec

Více informací o školách

  • Škola Belmont
  • Hřiště u školy Edward Milne Community
  • Tělocvična
  • Vnitřek školy Edward Milne Community

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zajišťováno v hostitelských rodinách, které jsou pečlivě vybírány a prověřovány. Před zapojením rodiny do programu rodiny musí prokázat bezúhonnost, dodat kladné reference a umožnit prohlídku domu. Následně se účastní podrobného školení. Škola se vždy snaží umístit studenta do hostitelské rodiny, která má podobné zájmy a aktivity jako má student, což usnadní vzájemné soužití a začlenění do rodiny. Všechny rodiny jsou velice milé a srdečné a student se díky nim snadněji přizpůsobí novému životnímu stylu. S rodinou ho čeká plno zážitků a pozná všechny tradiční zvyklosti. V případě potřeby jsou pro zahraniční studenty k dispozici koordinátoři, kteří jsou s nimi v pravidelném kontaktu.  

AKTIVITY

Zahraniční studenti se mohou plně zapojit do všech mimoškolních aktivit, kroužků a sportovních klubů, které školy nabízí. Ze sportů mají na výběr veslování, volejbal, basketbal, ragby, fotbal, americký fotbal, golf, orientační běh, badminton, jízdu na koni a atletiku. V zimním období mají navíc možnost pravidelně jezdit lyžovat nebo jezdit na snowboardu. Po celý rok jsou organizovány celodenní nebo vícedenní výlety například do Vancouveru nebo Seattlu. Dále bývají pro studenty organizované aktivity jako je curling, pěší turistika, návštěva profesionálních hokejových lakrosových zápasů atp.

Přejít na stránky školy

Facebook fotogalerie

Video:

Sooke School District - studium

 

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: