Canadian Rockies Public Schools

CANADIAN ROCKIES

Oblast Canadian Rockies se nachází v provincii Alberta v malebném údolí Bow Valley, v prostředí bohatém na nedotčená jezera, husté lesy a dynamické pohoří, ležícím přibližně hodinu jízdy od města Calgary, kde najdeme i nejbližší letiště. Oblast zahrnuje město Banff (7 000 obyvatel) a město Canmore (13 000 obyvatel). Město Banff se pyšní krásným národním parkem Banff NP, prvním národním parkem v Kanadě, který byl zapsán na seznamu UNESCO. Město Canmore se nachází cca 15 minut východně od Banffu a často se zde pořádají hudební festivaly, mezinárodní sportovní události a najdeme zde i jiné kulturní vyžití. Obě města pak nabízí pět hlavních lyžařských rezortů, 6 golfových klubů a nedotčenou krásnou přírodu. Kromě sportovního vyžití nabízí školní distrikt Canadian Rockies také množství kulturních aktivit pro umělecky zaměřené studenty. Zkrátka – v tomto distriktu najdeme střední školy s kvalitním akademickým programem, bezpečné zázemí pro studenty, mnoho vyžití jak mimo školu, tak prostřednictvím školou připravovaných volnočasových aktivit.

ŠKOLY

District Canadian Rockies Public Schools nabízí 25 let zkušeností s umísťováním mezinárodních studentů do kanadských škol. Ročně se postará o 45-50 studentů z celého světa. V distriktu se nachází dvě střední školy s počtem studentů cca 300-600, kde mohou mezinárodní studenti studovat, a to Banff Community High School ve městě Banff a Canmore Collegiate High School ve městě Canmore. Obě školy jsou známé kvalitním akademickým programem a vysoce kvalifikovanými učiteli. Studenti si sami poskládají svůj rozvrh z akreditovaných předmětů, aby dosáhli na potřebný počet kreditů. Studium je možné již od 5 měsíců, ale cílevědomí studenti zde mohou i odmaturovat. Kromě praktických znalostí z vybraných předmětů se studenti také skvěle rozmluví anglicky. Obě školy jsou špičkově vybaveny. Studenti mají k dispozici počítače, vědecké laboratoře, televizní studio, knihovny i technologické centrum. Navíc mají přístup k různému sportovnímu vybavení. Studenti se mohou také absolvovat environmentálně vzdělávací kurzy W.I.L.D (Wilderness Inspired Leadership Development) v unikátním vzdělávacím centru Canadian Rockies Outdoor Learning Centre, za které také získávají kredity. Součástí kurzů WILD jsou různé exkurze, například "Water Eperience" nebo "Winter Travel". Tento distrikt je také extrémně vhodný pro všechny aktivní lyžaře, protože ve spojení se světoznámým lyžařským resortem Lake Louise nabízí lyžařskou akademii, která je určena studentům 9-12 stupně. 

Specializace: lyžování

UBYTOVÁNÍ

Studenti jsou ubytováni u místních zkušených hostitelských rodin vybíraných přímo koordinátory distriktu, kteří všechny rodiny znají osobně. Některé z hostitelských rodin mají s ubytováváním mezinárodních studentů více než 20 let zkušeností. Studenti s hostitelskými rodinami podnikají společně všechny rodinné aktivity a začlení se tak do jejich běžného rodinného života. Zpravidla se stává, že se hostitelské rodiny stanou pro studenty jejich druhým domovem a jejich kontakt nekončí s ukončením studia. Po celou dobu pobytu dohlíží koordinátoři na spokojenost studentů, jejich integraci a akademický progres a v případě potřeby mají studenti k dispozici nonstop telefonní číslo pro jakékoliv případy.

AKTIVITY

Studenti se mohou zapojit do různých školních aktivit, kterých školy nabízí opravdu mnoho. Ze sportů je to například fotbal, basketbal, lyžování, běžkování, badminton, kreativní psaní, fotografování nebo třeba aktivity zaměřené na osobní rozvoj (leadership aj.). Kromě aktivit s rodinou a aktivit ve škole jsou místními koordinátory distriktu každý měsíc organizovány volnočasové aktivity zahrnující například výlety do národního parku, jízdu s psím spřežením, návštěvy muzeí, snowtubing, oslavy kanadských svátků a mnoho dalších akcí.

Přejít na stránky školy
Facebook fotogalerie

Video:

Canadian Rockies Public Schools - studium
Jaké je to studovat v distriktu Canadian Rockies?Zobrazit video
 

Video:

Canadian Rockies Public Schools - aktivity
Co vše je možné během studia zažít?Zobrazit video
 
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: