Delta School District

DELTA

Oblast Delta se nachází na západě Kanady v provincii Britská Kolumbie, přibližně 30 minut od Vancouveru. Delta leží u hranic s USA. Ze tří stran je obklopena vodou, což uvítají především milovníci vodních sportů a přírodních scenérií. Oblíbenou místní zábavou je hraní golfu, sjíždění řek a zátok obklopujících město na kajaku nebo jiných typech lodí. Studenti vítají i možnost jízdy na koni, nebo horských kolech po nedalekých horách a parcích. Díky své poloze, jen pár minut od USA, studenti často podnikají se svou hostitelskou rodinou výlety za hranice, ať už za nákupy, kempováním nebo za poznáním. Delta je velice bezpečnou lokalitou s nejnižší mírou kriminality v celé oblasti a i v okolí Vancouveru. Vyhledávaná je pro krásné přírodní scenérie i pro vysokou životní úroveň a moderní architekturu. Příjmy obyvatel jsou zde o 30 % vyšší, než je kanadský průměr. Místní obyvatelé jsou přátelští, mají dobré vzdělání a aktivní styl života.

ŠKOLY V DELTĚ

Školy nabízí dlouhodobé i krátkodobé studijní programy s možností nástupu kdykoliv během roku, což je velká výhoda oproti jiným oblastem. K dispozici jsou jak malé střední školy, tak školy s kapacitou až 1 650 studentů. Na školách působí vysokoškolsky kvalifikovaní profesoři pravidelně získávající ocenění za své kvality a každá škola má svého poradce pro mezinárodní studenty, kam se mohou vždy obrátit. Mezi místními studenty je 95% rodilých mluvčích, což je skvělou příležitostí pro mezinárodní studenty. Úspěšnost složení maturitní zkoušky patří opakovaně mezi nejvyšší v celé Britské Kolumbii.

Zahraniční studenti navštěvují tradiční školy, kde se nosí uniformy, studenti mají možnost volit si přibližně ze 100 volitelných předmětů od architektury, práv až po technické a umělecké obory jako je hudba, tanec nebo divadlo. Všechny školy jsou plně a moderně vybavené, nabízí počítačové učebny, rozsáhlé knihovny, profesionální divadelní sál, vědecké laboratoře, některé mají své obchody nebo například autodílnu. Pro volný čas a sport mohou studenti využívat přilehlá hřiště a sportoviště s veškerým vybavením na vysoké úrovni. Další výhodou pro rodiče zahraničních studentů je možnost monitorování výsledků studentů online. Školy v Deltě ročně navštíví na 500 zahraničních studentů z 24 zemí světa. Vzdálenost škol od Vancouveru je přibližně 30 minut.

Specializace: baseball, filmová produkce, fotbal, golf, herectví, lakros, lední hokej, opera, softball, tanec

Více informací o školách

UBYTOVÁNÍ

Studenti jsou ubytováváni v pečlivě vybíraných a prověřených hostitelských rodinách, které jsou často osobně navštěvovány a kontrolovány koordinátory, kteří v dané oblastí žijí a mají přehled o veškerém dění. Koordinátoři jsou na příjmu 24 hodin denně a snaží se udržovat si blízký vztah se všemi studenty i s hostitelskými rodinami. Mezi rodinami je mnoho učitelů, ředitelů nebo vládních pracovníků. Při vyplňování přihlášky je důležité zmínit co nejpřesněji požadavky na rodinu, své záliby a koníčky. Při hledání rodiny se na tyto údaje bere zřetel a většinou je student umístěn do rodiny, která má podobné zájmy jako on. Pokud si student s vybranou rodinou nerozumí, je možné požádat o změnu kdykoliv v průběhu studijního pobytu. Standardně mají studenti k dispozici vlastní pokoj s moderním vybavením a přístup na internet. Rodiny se snaží svým svěřencům pomáhat se zapojením do místního kanadského stylu života i do všech rodinných aktivit, mezi které patří například kempování, vodní sporty nebo lyžování.

AKTIVITY

Jednou za měsíc jsou pro mezinárodní studenty připraveny aktivity, například prohlídky místních památek s průvodcem. Delta má elitní sportovní akademie pro talentované sportovce v oblasti hokeje, fotbalu, golfu, baseballu a softballu. Tyto akademie jsou v provozu během školního roku a studenti tak mohou získat kredity ke svému studiu navíc. Tréninky probíhají pod dozorem profesionálních trenérů. Delta má také akademie zaměřené na tanec nebo filmové hraní. Všechny školy mají obvykle mimoškolní aktivity zahrnující různé sporty - například vodní sporty, badminton, basketbal, baseball, roztleskávačky, běžky, curling, americký fotbal, golf, gymnastiku, lakros, ragby, fotbal, softball, lyžování, snowboarding, plavání, tenis, triatlon nebo volejbal. Studenti mohou také navštěvovat mimoškolní kurzy umění nebo sociální a kulturní programy, jako například jazz, modelování aut, kulinářské dovednosti nebo hru na kytaru. Na výběr je více než dalších 50 možností.

Přejít na stránky školy

Facebook fotogalerie

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: