Qualicum School District

OBLAST QUALICUM

se nachází na západě Kanady v provincii Britská Kolumbie na ostrově Vancouver Island a je typická svými překrásnými plážemi. Díky krásné přírodě a středozemnímu klimatu po celý rok je Qualicum vyhledávanou turistickou oblastí. Místní obyvatelé jsou především mladé rodiny nebo aktivní senioři. I přes mírné zimy si milovníci zimních sportů mohou v nedalekém lyžařském areálu Mt. Washington Alpine Resort dobře zalyžovat, zajezdit na snowboardu nebo objevovat krásy okolí na běžkách. 

ŠKOLY QUALICUM

V oblasti Qualicum se nachází dvě střední školy, které přijímají zahraniční studenty od 14 do 18 let. Studenti zde mohou studovat krátkodobě, jeden semestr nebo několik let až do složení maturitní zkoušky. Oblíbeným programem je krátkodobý letní kurz, kdy si studenti mohou vyzkoušet, zda jsou na studium v zahraničí připraveni.

Střední škola Ballenas se nachází v menším městě Parksville obklopeném krásnou pláží, parky a pěšinami. Škola má kapacitu okolo 850 studentů a ročně přijme okolo 60 zahraničních studentů z celého světa. Druhá škola Kwalikum se nachází v Kwalikum Beach a studovat zde může až 650 místních a 40 mezinárodních studentů. Kromě běžných předmětů je tomto distriktu možné studovat biologii podmořského světa, zdokonalit se ve schopnostech vedení týmu nebo mít předměty vyučované venku. Škola dále nabízí umělecké programy, jako jsou muzikály, divadlo, fotografování, koncerty se skupinou, sborový zpěv, jazz a hraní na kytaru. Sportovně založení studenti vyhledávající kolektivní sporty se mohou zapojit do volejbalu, basketbalu, fotbalu, amerického fotbalu, baseballu, házené, hokeje nebo ragby. Pro individuální sportovce je zde možnost tenisu, golfu, plavání, lyžování, snowboardingu, jízdy na koni, karate nebo taekwondo. Zájemci mohou studovat některé předměty také ve francouzštině. Jedním z důvodů proč se studenti rozhodnou pro studium na střední škole v Kanadě je touha dostat se na prestižní kanadskou nebo americkou univerzitu. Studijní osnovy škol v oblasti Qualicum a akademické výsledky absolventů dávají tušit, že školy v této oblasti jsou správnou volbou pro budoucí studium na univerzitě. Mezi nejbližší univerzity v distriktu patří Vancouver Island University, University of Victoria, Simon Fraser University a University of British Columbia.

  • Kondors Kwalikum Secondary School
  • Ballenas Secondary School
  • Hřiště u školy
  • Vědecká laboratoř

UBYTOVÁNÍ

Zahraniční studenti jsou ubytováni u místních hostitelských rodin a mohou si tak vyzkoušet život na jednom z nejhezčích míst v Kanadě, poznat místní zvyky a kulturu. Život na Vancouver Island je velice pohodový a přátelský, možná i proto si studenti tuto oblast vždy velmi rychle oblíbí a brzy se aklimatizují. Rodiny jsou vždy pečlivě vybírány a pravidelně navštěvovány místními koordinátory. Při výběru vhodné rodiny se škola snaží vyhovět konkrétním požadavkům studenta a najít takovou rodinu, která má podobné zájmy jako student. Do jedné rodiny je možné umístit maximálně dva mezinárodní studenty, ne však stejné národnosti. 

AKTIVITY

Způsob trávení volného času během studijního pobytu v Kanadě je možná důležitější, než jaké si student vybere předměty ve škole. Účast v zájmových kroužcích je nedílnou součástí studijního programu. Školy nabízí umělecky a sportovně zaměřené kroužky. Vynikají ve volejbalu, basketbalu a americkém fotbalu. Kromě hry samotné se tréninky zaměřují na nácvik techniky, taktiky, rozmístění hráčů i rozvoj individuálních dovedností. Není výjimkou, že mezi trenéry jsou bývalí hráči národních týmů. Parksville-Qualicum Beach je ideálním místem pro začátečníky i pokročilé hráče golfu. V oblasti je 7 golfových hřišť. Zájemci o golf se zdokonalí ve hře a odpalování, ale také se naučí pravidla etikety, managementu a průběhu turnajů. Škola Ballenas je více umělecky založena. Vlastní hudební centrum, které má dlouholetou tradici v koncertování, jazzu nebo vokálních zpěvech. Zajímavý je také jejich kytarový program, kde se studenti mohou naučit hrát na akustickou, elektrickou nebo basovou kytaru. Pro studenty, kteří projeví zájem, jsou možné také kurzy hraní na ukulele nebo banjo. Kromě koncertů, které škola pořádá, jsou organizovány i výlety za koncerty nebo festivaly.

  • Studenti se učí surfovat
  • Holky hrají fotbal
  • Lyžování v lyžařském středisku Whistler
  • Zasloužený odpočinek po lyžování

Přejít na stránku školy 

Facebook fotogalerie

Video:

Studium v Qualicum School District
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: