Langley School District

LANGLEY

Oblast Langley se nachází v provincii Britská Kolumbie v západní části Kanady, jen 45 kilometrů od Vancouveru. Langley je bezpečná oblast, kde panuje přátelská atmosféra a životní styl je orientovaný především na rodinu. Místní si užívají aktivní trávení volného času například procházkami v přírodě, která je v této oblasti velice krásná. Langley je dobře občansky vybavená, najdete zde obchodní čtvrt s velkým nákupním centrem, divadlem a po celé oblasti řadu míst, kde můžete relaxovat i se aktivně věnovat svým koníčkům. Zahraniční studenti se zde vždy cítí vítaní. Pro většinu ze 130 tisíc obyvatel je angličtina mateřským jazykem.

ŠKOLY V LANGLEY

Oblast Langley má k dispozici celkem 8 středních škol, kde mohou studovat i mezinárodní studenti. Všechny školy spadají pod správu Ministerstva školství Britské Kolumbie. Tím je zajištěno, že učitelé mají potřebnou kvalifikaci a školení pro výuku mezinárodních studentů a jednotlivé programy jsou akreditované. Školy v Langley přijímají zahraniční studenty již od roku 1989. Nabízí výuku jak na základních, tak středních školách, navíc organizují i krátkodobé letní pobyty. Studenti, kteří chtějí navštěvovat střední školu v Kanadě, tj. 8 až 12 ročník, mohou začít studovat každý rok vždy v září, popřípadě v únoru, kdy začíná druhý semestr. Školy nabízí vynikající vzdělávací prostředí se širokou nabídkou povinných i volitelných předmětů. Mimoškolní aktivity jsou skvělou příležitostí, jak studenti mohou procvičovat svou angličtinu i mimo výuku. Navíc je k dispozici sportovní a na výtvarné umění zaměřená akademie, kde studenti mohou prohlubovat své dovednosti.

Každý student je po příjezdu otestován ze znalosti angličtiny a má motivační pohovor se zástupcem školy. Na základě vyhodnocení studijních předpokladů a s ohledem na již vystudované předměty je poté zařazen do odpovídajícího ročníku. Všechny střední školy mají svého koordinátora pro zahraniční studenty, který poskytuje studentům zázemí a potřebnou pomoc.

Specializace: baseball, divadlo, hokej, hudba, jezdectví, výtvarné umění

Více informací o školách

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je důležitou součástí studentovy zkušenosti ze studia v zahraničí. Z toho důvodu jsou hostitelské rodiny pečlivě vybírány a pravidelně navštěvovány. O spokojenost a bezpeční studenta se starají koordinátoři, kteří jsou jim také k dispozici po celou dobu pobytu. Při vyplnění přihlášky je důležité, aby student uvedl všechny své koníčky, záliby a požadavky a koordinátoři mu pak najdou tu nejvhodnější rodinu, se kterou bude mít nejvíce společného. Hostitelské rodiny většinou žijí ve velkých, útulných domech. Student má k dispozici vlastní pokoj, který mu zajistí klid na učení a relaxaci. Většina hostitelských rodin žije v pěší vzdálenosti od školy, do které je student umístěn. S ubytováním mezinárodních studentů má Langley School District téměř 25 let zkušeností.

AKTIVITY

Jednotlivé školy nabízejí v rámci vzdělávání řadu doprovodných aktivit, sportovní a umělecké kroužky. Většina kroužků probíhá denně, většinou po skončení výuky. Nabídka se liší podle ročních období. Běžně si student může vybrat lyžování, horská kola, basketbal, fotbal, volejbal, hudbu, tanec, divadlo, dobrovolnictví nebo počítače. Kroužky jsou pro mezinárodní studenty skvělou příležitostí k navázání přátelství a procvičování angličtiny.

Přejít na stránky školy

Facebook fotogalerie

Video:

Český student hodnotí svůj pobyt v Langley
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: