Upper Canada District School Board

UPPER CANADA DISTRICT

Distrikt Upper Canada se nachází na východě provincie Ontario mezi městy Ottawa, Montreal a Toronto. Na rozloze 12 tisíc kilometrů čtverečních studuje přibližně 25 tisíc studentů. V blízkosti distriktu se nachází mezinárodní letiště v Ottawě a Montrealu, které jsou spojené s hlavní železniční linkou. Hlavní kancelář pro mezinárodní program se nachází v Brockvillu, který je asi hodinu cesty od centra města Montreal i Ottawy. Počasí je tu podobné našemu, střídají se tu čtyři roční období. Lidé ve východním Ontariu jsou přátelští a není problém zapadnout do jejich komunit. Malá města v oblasti jsou živá a místní se rádi zapojují do sportovních aktivit, politiky nebo charitativních akcí.

ŠKOLY V UPPER CANADA DISTRICT

V distriktu se nachází 22 středních škol, které navštěvuje okolo 400-600 studentů a jsou umístěny v menších bezpečných městech. Průměrný počet studentů ve třídě je 25, což je velkou výhodou, protože učitelé své studenty dobře znají a mohou k nim přistupovat individuálně. Mezinárodní studenti také mohou navštěvovat lekce angličtiny pro nerodilé mluvčí, což jim pomůže jak zlepšit jazyk, tak poznat ostatní mezinárodní studenty a seznámit se. Všechny školy jsou skvěle vybavené. K dispozici mají pokročilé technologie, veděcké laboratoře, výtvarné dílny i zázemí pro nejrůznější sporty.

Studenti zde mohou studovat semestr, celý rok nebo zde i odmaturovat, pokud na to mají dostatečně dobrou angličtinu. Vzdělávací plán je připravený na základě informací, které student uvede do přihlášky a na základě jeho výsledku z testu angličtiny. 

Výběr nejvhodnější střední školy
Více informací o školách
 

UBYTOVÁNÍ

Studenti jsou ubytovaní u místních anglicky mluvících hostitelských rodin. Pro studenty je změna prostředí většinou náročná, ale ubytování u té správné rodiny může studentovi pomoci s aklimatizací. Rodiny jsou pečlivě vybírané a prověřené a se studenty se dělí nejen o svůj domov, ale díky rodině student pozná kanadskou kulturu, zvyky a jazyk. Pracovníci, kteří mají na starost hostitelské rodiny jsou v pravidelném kontaktu jak s rodinou, tak se studentem a zjišťují jeho spokojenost během celého pobytu a jsou dostupní 24/7 v případě potřeby. Studenti mají k dispozici svůj pokoj a zajištěné stravování. 

AKTIVITY

Upper Canada District organizuje pro mezinárodní studenty také různé zajímavé výlety a exkurze. Každý školní rok je k dispozici cca 5 výletů na zajímavá místa jako jsou třeba Niagárské vodopády, výlet do měst Montreal, Toronto nebo do hlavního města Ottawy, návštěva zábavního parku Canada’s Wonderland Amusement Park v Torontu nebo zájezd na sportovní utkání. 

Přejít na stránky distriktu

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: