Maple Ridge – Pitt Meadows School District

Maple Ridge – Pitt Meadows

Města Maple Ridge a Pitt Meadows se nachází mezi Thompsonským pohořím a řekou Fraser, v jihozápadní části Britské Kolumbie, cca 45 minut od Vancouveru. Žije zde přibližně 100 tisíc obyvatel. Oblast je známá pro svou přírodu, kulturní rozmanitost, příjemné klima s teplými léty a mírnými zimami a nabízí mnoho příležitostí, jak zde trávit volný čas – ať už výlety do přírody, jízdou na kole, lyžováním nebo vodními sporty. Lokalita je klidná, bezpečná, orientovaná převážně na rodiny s dětmi a mezinárodní studenti se zde cítí více než vítaní.

 • Maple Ridge - Pitt Meadows je bezpečná rodinně orientovaná lokalita
 • Zahraniční studenti zde najdou veškeré potřebné zázemí ke svému studiu
 • V okolí se nachází nádherná příroda vybízející studenty k výletům a poznávání okolí
 • District se nachází cca 45 minut jízdy od Vancouveru

ŠKOLY V MAPLE RIDGE – PITT MEADOWS

V distriktu mohou studenti navštěvovat jednu z celkem šesti moderních středních škol, které nabízí kvalitní výukový program se špičkovými učiteli. Samozřejmostí je podpora jak v oblasti vzdělávání, tak se začleněním do kolektivu. Co se týče výuky angličtiny, tak studenti mají možnost navštěvovat kurzy pro mezinárodní studenty, tzv. English as a second language (ESL) a potřebnou podporu dostávají také od učitelů. Kromě vzdělání se mohou studenti soustředit i na své koníčky, ať už kulturní a umělecké (hudba, divadlo, vizuální umění nebo media), sportovní (basketbal, fotbal, hokej, jóga), studium cizích jazyků (francouzština, španělština, japonština, němčina), technologie (Microsoft IT, programování) nebo třeba dobrovolnictví, vaření, či práce se dřevem. Výběr je opravdu veliký. V případě zájmu mohou mezinárodní studenti na škole také odmaturovat.

Specializace: Basketball Academy, Digital Arts Academy, Hockey Academy, Interdisciplinary Arts Academy, Microsoft IT Academy, Soccer Academy, Softball Academy
 

 • Garibaldi Secondary School
 • Školy mají perfektní zázemí, venkovní hřiště u školy Pitt Meadows Secondary School
 • Všechny školy jsou špičkově vybavené, tělocvična ve škole Samuel Robertson Secondary School
 • Prostory střední školy Tomas Haney Secondary School

Video:

Studium v distriktu Maple Ridge - Pitt Meadows

UBYTOVÁNÍ

Pokud se studenti rozhodnou pro studium v distriktu Maple Ridge – Pitt Meadows, jsou umístěni buď do hostitelské rodiny, kterou na základě motivačního dopisu studenta doporučí školní koordinátor, případně si studenti mohou zařídit ubytování ve vlastní hostitelské rodině. To, kde student prožije svou zkušenost se studiem v zahraničí je velice důležité. Kromě toho, že rodina studentovi poskytuje zázemí, podporu, tak ho také seznamuje s kanadskou kulturou a tráví společně volný čas. Hostitelské rodiny vybrané školou jsou pečlivě prověřené a pravidelně navštěvované školním koordinátorem.

AKTIVITY

Pro zahraniční studenty škola pravidelně připravuje různý volnočasový program, kterého se mohou zúčastnit. Mezi oblíbené aktivity patří celodenní výlet do Victorie – hlavního města Britské Kolumbie, lyžování ve Whistleru, výlet do Rocky Mountains nebo třeba pozorování velryb. Aktuální přehled je k dispozici na webových stránkách školy.
 

 • Studenti v distriktu Maple Ridge - Pitt Meadows
 • Ve škole jsou zahraničním studentům všichni nápomocní během jejich pobytu
 • Studenti mohou během studia rozvíjet své koníčky
 • Zahraniční studenti se během svého pobytu mohou věnovat nejrůznějším aktivitám


Přejít na stránky školy
Přehled středních škol v distriktu
 

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: